İstanbul 216 / Baysaş İnşaat

Baysaş İnşaat firmasının İstanbul 216 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
İstanbul 216

'Fikirtepe tamamlanmadan yeni proje yok'

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 17.09.2016
Fikirtepe’deki firmalar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin bölgeyi ziyaretiyle ve verdiği destekle işlerin hızlanacağını ifade etti.
Bunun hem firmalar hem de vatandaş için çok önemli olduğunu belirten bölgedeki İstanbul 216 projesini hayata geçiren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, bakanlığın altyapı çalışmalarını da hızlandıracağını söyledi. Aydın, “Burada yıl sonunda bazı projelerde yaşam başlayacak. Dolayısıyla altyapı projelerinin de hızla yapılması lazım. Bakanımıza ilettik. Gösterdik. ‘En kolay iş' dedi. Çabuk müdahale edeceklerini söyledi” diye konuştu. 

2 etap halinde yükselen İstanbul 216 projesinde inşaat ve satış çalışmaları devam ediyor. Yıl sonunda yaşamın başlayacağı projede metrekare satış fiyatları 8 bin lira ile 9 bin 200 lira arasında değişiyor. Projede toplamda 1100 bağımsız bölüm yer alıyor. 

‘İhaleye çıksaydı...'

Son yapılan Emlak Konut ihalelerinden örnek vererek, bazı bölgelerde metrekare fiyatlarının 15 bin liradan satışa çıkacağını belirten Aydın, Fikirtepe'nin de ihaleye çıkarılmış bir alan olsa aynı değeri alacağını dile getirdi. Aydın, “Burada hem alıcı kazanacak, hem de bölge insanı. Fikirtepe'de ilk alım yapanların ve mevcut durumda alanların zaten bu aşamalar sonunda çok rahat kazanacağını biliyoruz. Burada biraz cefasını çeken sefasını da sürecek. Fikirtepe'de oturanlar, araba kullanmadan kapının önünden bir taraftan Halkalı'ya bir taraftan Pendik'e kadar gidip gelmesi çok kolay olacak” diye konuştu. 

Bölgede örnek bir proje hayata geçirmek için çalıştıklarını anlatan Aydın, “Kendime söz verdim. Fikirtepe'nin tamamlandığını görmeden yeni bir projeye başlamayacağım. İlgilendiğimiz alanlar var. çok güzel teklifler var ama burada konutlarından sosyal yaşam alanlarına kadar yeni bir şehir merkezi oluşacak. Biz buna en iyi şekilde hayat vermek istiyoruz” dedi.

İstanbul 216 şemsettin aydın baysaş inşaat