ferko signature

Ferko Signature’de Otis asansörleri tercih edildi

Konut Projeleri 06.04.2017 11:02

Levent’te yükselen Ferko Signature projesinde, Otis Türkiye'nin asansörleri tercih edildi.

İş dünyasının modern gereksinimlerini karşılama hedefiyle Ferko İnşaat tarafından Levent'te hayata geçirilen Ferko Signature projesi, mimari ve mühendislik açıdan da farklı yapısıyla dikkat çekiyor. Teknolojik ve çevre dostu sistemlerle donatılan Ferko Signature'da, Türkiye'nin en hızlı ve en yüksek asansörlerini üreten Otis Türkiye'nin asansörleri tercih edildi. Arka alanında rekreasyon ve yaşam alanlarının da planlandığı proje, Levent bölgesinde iş dünyasının modern, teknolojik ve çevre dostu gereksinimlerine akılcı çözümler sunuyor.

Toplam 25 asansör ünitesi ile güvenli ve hızlı ulaşım

Modern ofis ve apart dairelerden oluşan Ferko Signature projesi için Otis Türkiye'nin ürettiği asansörler, binadaki trafik akışını en hızlı şekilde sağlayacak. Kompleks bir yapı olan Ferko Signature projesinde toplam 25 asansör ünitesi ve bir monşarj asansörü (servis asansörü) bulunuyor. Otis'in yüksek hızlı asansörleri, CompassPlus ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme' sistemiyle de kullanıcılara önemli avantajlar sağlayacak. Ayrıca asansörlerdeki yoğunluğu izleyen EMS Panorama sisteminin de bulunduğu üniteler ile binadaki ulaşım, daha akıcı, konforlu ve güvenli bir şekilde sürecek. 

‘CompassPlus' sistemi uzun asansör kuyruklarını azaltıyor

Otis Türkiye'nin CompassPlus ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme' sistemi, yüksek binalardaki dikey trafiği önemli ölçüde azaltıyor. Uzun asansör kuyruklarını, ara durakları ve ekstra bekleme sürelerini minimuma indiren sistem, asansörlerin daha verimli çalışması sonucu yaklaşık yüzde 27 daha az enerji tüketilmesini sağlıyor. ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme' sistemi, hem son kullanıcıları hem de binayı segmentlere ayırıyor, asansörlerin kabinlerinin o anda içindeki yolcu adedini de değerlendirerek en uygun atamayı yapıyor.