EVvel İstanbul
Haberler / Konut Projeleri / EVvel İstanbul’dan 3 katlı konforlu şantiye!

EVvel İstanbul’dan 3 katlı konforlu şantiye!

Konut Projeleri 12.06.2015 16:28

Başakşehir'de bulunan Evvel İstanbul projesi, 3 katlı şantiye kurdu.

Emlak Konut GYO ile İntaya, EYG ve İntes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir'de evvel zaman değerlerine özlem duyanlar için mahalle yaşamının sıcaklığını sunmaya hazırlanan Evvel İstanbul, projede çalışan işçilerin uygun koşullarda çalışabilmeleri için onlara özel 3 katlı bir şantiye kurdu. 

Yaklaşık 1500 kişinin aynı anda konaklayıp, yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabileceği şantiyede işçilerin rahat ve sağlıklı koşullarda konaklamaları için her detay düşünüldü. Şantiye yaklaşık 3000 m2 üzerine kuruldu. 2014 yılında başlayan Evvel İstanbul projesi endüstriyel konvansiyel kalıp sistemi ile inşa ediliyor. 

Evvel İstanbul 3. Köprüden, 3. Havalimanı'na, Kanal İstanbul'dan Kuzey Marmara Otoyol projesine kadar dev projelere ev sahipliği yapan bölgenin merkezinde hayata geçiriliyor. 

40 bin m2 alan üzerinde yükselen ve toplam 678 konut ve 10 ticari ünitenin yer aldığı projede mahalle kültürü ön plana çıkıyor. ‘‘Koru Kahve” ve ‘‘Koru Çeşme” isimli iki mahalleden oluşan Evvel İstanbul'da kermes, etkinlik ve panayırların organize edileceği ‘‘Bizim Sokak”, açık hava sineması ve çardak gibi geçmişin tatlı anılarını barındıran mekanlar yer alıyor.