eston şehir
Haberler / Konut Projeleri / Eston Şehir'in 3+1 örnek dairesini 3 boyutlu görüntüledik

Eston Şehir'in 3+1 örnek dairesini 3 boyutlu görüntüledik

Konut Projeleri 06.05.2018 17:52

Emlaktasomdakika.com Polatyol tarafından hayata geçirilen Eston Şehir Koru’nun “3+1” tipindeki örnek dairelerini 3 boyutlu görüntüledi.

Bahçeşehir'in gerçek dokusuna uygun düşük yoğunluklu ve az katlı planıyla dikkat çeken Eston Şehir Koru projesinin 3+1 örnek daireleri Emlaktasondakika.com farkıyla 3 boyutlu olarak görüntülendi. 

Eston Şehir Koru projesinin yeşille iç içe konseptini yansıtan “3+1” tipindeki örnek daireler tam not aldı.

Bahçe ve yeşillik içinde yaşamı tercih edenler için

Türkiye'nin önemli iç mimarlarından Jale Kulin, Eston Şehir Koru'nun bahçe ve yeşillik içinde yaşam tarzını tercih edecek kişilere hitap ettiğini, bu nedenle örnek dairelerin dekorasyonunun ihtişamdan daha çok “casual chic” tarzında tasarladıklarını kaydetti. Ünlü Mimar Kulin, örnek dairelere iki farklı konseptte yaklaştıklarını belirterek tasarım detaylarını şöyle anlattı:
“Planlar çok kullanışlı ve net- mutfaklar özellikle geniş ve ferah. Balkon alanları rahat kullanıma müsade ediyor. Bu daireler insan ölçeğinde çok akıcı bir işlevselliğe sahip. Her açıdan dairelerin pencereleri ile dışarıdan içeriye ilişkileri çok keyifli ve eski şehir yapılarında olduğu gibi bir bahçeye, yeşilliğe dokunacakları bir ölçekte…

3+1 daire daha sade renklerde, dömi-klasik bir espride - yine bu daire de, dünyada gelişen kullanım trendleri ile paralel olarak düşünüldü. Masa bir banket oturma ile desteklenerek mekana daha fazla kullanım alanı sağlıyor. Televizyon salondaki tek odak olmaktan çıkmış vaziyette… Dekorasyon ve işlevsellik bir arada düşünüldü. Bu bağlamda salonda son derece rahatlık ile 8 /10 kişiyi sıkışmadan oturtacak alan yaratıldı. Çocuk odaları asimetrik düzende planlandı. Ebeveynde ise biraz daha klasik dokunuşlar ile yine yatak ve soyunma bölümlerini ayırarak ilerlendi.”