samsun towers

Er – Sa İnşaat'tan son dönemdeki iddialar üzerine açıklama geldi!

Konut Projeleri 24.05.2017 17:25

Er – Sa İnşaat ve Samsun Towers projesi hakkında çıkan dolandırıcılık haberleriyle ilgili açıklama geldi.

Er – Sa İnşaat ve Samsun Towers projesi hakkında çıkan haberlerle ilgili Er – Sa İnşaat, açıklama yaptı. Er – Sa İnşaat tarafından yapılan açıklama ise şöyle;

Er – Sa İnşaat ve Samsun Towers projesine ilişkin son günlerde basında yer alan haberlerde yanlış bilgiler yer almaktadır. Haberlerde bulunan yanlış ifadelere karşın konunun gerçek ve güncel durumunu kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.?

2012 yılında satışa sunulan Samsun Towers projesine ilişkin söz konusu dolandırıcılık iddiası ve yürütülen dava, projenin Er-Sa İnşaat'tan önceki müteahhitleri ve birlikte faaliyet gösterdiği isimlerle ilgilidir.

Şöyle ki;

Arsa sahipleri ile BO Gayrimenkul ve Yat. Tur. İnş. Teks. İlet. San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. arasında, arsa üzerine kat karşılığı inşaat yapılması konusunda anlaşmaya varılmıştır. Fakat müteahhit firmanın sözleşme geçerlilik şartları olan yükümlülüklerini yerine getirememesi nedeniyle sözleşme fesh edilmiş ve 2012 yılında Er – Sa İnşaat ile arsa sahipleri arasında yeni bir kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapılmıştır. Sayın Orhan Gencebay da, Er – Sa İnşaat'ın inşaata başladıktan sonra yaptığı basın tanıtımı ve reklam kısmında yer almıştır.

Hali hazırda 1.661 bağımsız bölümden oluşan Samsun Towers projesinin tüm bloklarının yapı ruhsatlarıyla birlikte Esenyurt Tapu Müdürlüğü'ne tapu işlemleri ve kat irtifakı kurulması için müracaatımız yapılmıştır. 

Tüm arsa sahipleriyle yaptığımız kat karşılığı anlaşması doğrultusunda geliştirilen projemizin satışı süresince müşterilerimizden daire bedellerini bankalar aracılığıyla tahsil ettik. Müşterilerden banka aracılığı haricinde kesinlikle bir bedel tahsilatı olmamıştır ve haberde adı geçen isimler ile projenin satış ve pazarlama faaliyetleri kesinlikle yürütülmemiştir.

Söz konusu haberlerde birbirinden bağımsız kişi ve kurumlar iç içe geçirilmiş ve konuya hakim olmayan iyi niyetli üçüncü kişiler tarafından okunduğunda olumsuz duygulara kapılma hissi oluşturmaktadır. 

Dava süreci devam eden konuya ilişkin haberlerde yanlış bilgiler Er – Sa İnşaat ve firma sahiplerini olumsuz olarak etkilemektedir. Bu anlamda konuya ilişkin paylaştığımız açıklamayı dikkate almanızı önemle rica ederiz.