emaar the address istanbul ozan balaban

Emaar, Antalya ve İstanbul’da iki yeni projeye hazırlanıyor!

Konut Projeleri 03.03.2015 17:26

Antalya ve İstanbul'da iki yeni karma proje üretecek olan Emaar Türkiye, 435 milyon dolarlık The Address İstanbul'u tanıttı.

Emaar Türkiye'nin, Çamlıca'da hayata geçirdiği Emaar Square projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. The Address İstanbul etap tanıtımının gerçekleştirildiği toplantıda özel açıklamalarda bulunan Emaar CEO'su Ozan Balaban, Dubaili şirketin Türkiye'yi sevdiğini söyledi.

İstanbul'un en büyük AVM'si

İstanbul'la birlikte Antalya'da çok özel iki karma proje yapacaklarının altını çizen Ozan Balaban ‘Çamlıca projemizde İstanbul'un en büyük AVM'si yer alacak. Bu AVM'nin toplam kiralanabilir alan büyüklüğü 150 bin metrekare olacak. Biz, karma proje yapmayı iyi beceriyoruz. O nedenle bu yoldan yürüyeceğiz' diye konuştu.

Otelin geceliği en ucuz 400 dolar

The Address İstanbul etabında eşyalı bölümlerin kiralamasını da yapacaklarını belirten Balaban, bu sayede yatırımcıların uzun dönemde kira getirisi sağlayacağını söyledi. Toplamda 2.3 milyar dolarlık yatırım değerine sahip olan Emaar Square, mimari konseptiyle dikkat çekiyor. The Address İstanbul'da yer alan otelde gecelik oda fiyatlarının 400 dolardan başlayacağını söyleyen Balaban ‘Mobilyasız evlerde kiralama yapmayacağız. Dubai'deki Address otelinin doluluk oranı yüzde 90'larda. İstanbul'un turizmine değer katacak bir otel olacak' diye konuştu.

Minimum yüzde 25 prim yaptı

The Address bölümündeki residencelarda metrekare fiyatlarının 5 bin 500 dolar seviyelerinden başladığını belirten Balaban ‘Projemizde ilk satış sürecinde yatırım yapanlar bugün yüzde 25 ile yüzde 42 arasında prim sağladı. Biz, bu bölgeden geçmesi planlanan metro projesinde üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Projemizin yüzde 17'si yabancılara satıldı. Antalya'daki karma projemiz bu yıl lanse edilecek. İstanbul'dakini ise bu yıl olmazsa 2016'da satışa açarız' açıklamasında bulundu.

Dolar normal, problem faizler

Türkiye'nin önündeki en büyük engelin faizler olduğunu belirten ve bu problemin bir an önce çözülmesi gerektiğini söyleyen Ozan Balaban ‘Doların bugünkü 2.40- 2.50'deki seviyesi normal. Biz, her ihtiyaca uygun evler ürettiğimiz için satış başarısı yakalıyoruz. Emaar, bugün 50 binden fazla konutun teslimini gerçekleştirmiş büyük bir firma' şeklinde konuştu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com