şehrin genel görüntüsü

Ege’de gayrimenkul sektörü hız kesmiyor

Konut Projeleri Rüya Tulumbacı 19.10.2015
Ülkedeki siyasi ve ekonomik olumsuzluklar Ege Bölgesi’ndeki hareketliliği etkilemedi. Bir önceki yıla göre satışlar artarken, yeni projeler de kapıda.
Geçtiğimiz günlerde Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer'in, ‘' Mevcut stok yeterli değil, İzmir'de konut açığı sürüyor ‘' şeklinde yaptığı açıklama, bölgede hayata geçirilen yeni projelerin nedenini açıklıyor. 

ÜÇÜNCÜ PROJE BAŞLADI

İnşaat, sanayi, enerji ve dış ticaret alanlarında hizmet veren Uzunyayla Group, İzmir'de 3. Projesine başladı. Daha önce 30 milyon TL'lik yatırımla ‘Uzunyayla Evleri' ve ‘İzmir Evleri' projelerini tamamlayan şirket, Narlıdere'de ‘Teras Gökyüzü' ile yeni projesine başlıyor. 
Sıra dışı bir mimariye sahip olan proje, 10 bin dönüm arazide 91 konut olarak inşa edilecek. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Uzunyayla ‘Projemiz eğimli bir arazi üzerine konumlanıyor. Projesi M artı D mimarlık tarafından çizilen Teras Gökyüzü, Körfez'e hakim konumu, teras bahçeleri ve yeşil alanlarıyla birlikte çevreci yapısıyla dikkat çekiyor. 7 bin 500 metrekarelik yeşil alanı, projeyi çevreleyen yürüyüş ve koşu parkuru da ev sahipleri için özel tasarlandı'' dedi. 

Doğanın içinde yaşama imkanı sunuyor.

25 milyon liralık yatırım

2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri sunan Teras Gökyüzü'nde 91 adet konut, 140 araçlık açık ve kapalı otopark alanı, botanik bahçeli ve teraslı evler yer alıyor.  Havuz, spor salonu, tenis ve basketbol sahası gibi sosyal donatıların yanı sıra 16 farklı sektörde hizmet verecek mini çarşısı bulunan proje 2017'de tamamlanacak.

SEFAKÖY'E MALİKANE

Hak İnşaat, Urla Sefaköy'de 7 villadan oluşan özel bir projeye başladı. Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Bilgili projeyle ilgili bilgi verdi. Bilgili, ‘'Projemiz yaklaşık 170 bin metrekare alana sahip arazi üzerine kuruluyor. Büyüklükleri 300-450 metrekare arasında değişen villaların her biri özel tasarlanmış ultra lüks malikane. Diğer projemizde olduğu gibi burada da yapılmayanı yapıp, farklı olmak istiyoruz'' dedi.

Sıradışı mimarisiyle farklı bir yaşam alanı.

 

Ege Gayrimenkul sektörü konut projesi Münir Tanyer Tanyer İnşaat