Batışehir / EgeYapı Group

EgeYapı Group firmasının Batışehir projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
inanç kabadayı

Ege Yapı 2016’ya 6 proje sığdıracak!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 28.01.2016
2015 yılını 570 milyon lira ciroyla kapatan Ege Yapı, bu yıl 2 milyar lira değerinde 6 proje üretecek.
Gayrimenkul sektörünün lokomotif firmalarından Ege Yapı, 2016'da gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 6 projede 2 milyar liralık yatırım yapacak olan firma Yenisahra ve Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmalarına da devam ediyor. Ege Yapı, 2015 yılında 1090 ünite satışından 570 milyon lira ciro sağladı. Şirket, önümüzdeki dönemde Basın Ekspres Yolu'nda yeni bir proje üretmeyi hedefliyor.

Batışehir'den ev alan 2,5 kat kazandı

2010 yılında Emlak Konut GYO'dan aldıkları arsa üzerinde Batışehir'i inşa ettiklerini belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı “3 bin 189 konutla birlikte ofis, okul, oteller, cami, alışveriş dükkanları gibi birçok seçenek var. Proje inşaatının en yoğun olduğu dönemde aynı anda 3 bin 300 kişi şantiyede çalıştı. Batışehir, lansmanı yapıldığı günden bu yana yatırımcısına 2,5 kat kazandırdı. Biz, Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi panelini de burada kullandık. Ayrıca 4,5 kilometrelik hattı da yerin altına aldık” ifadelerini kullandı.

2 milyar liralık 6 proje açıkladı

Yeni yatırımları hakkında önemli açıklamalarda bulunan İnanç Kabadayı “2016'nın ilkbaharında Kağıthane ve Çekmeköy'de projelerine başlayacağız. Emlak Konut GYO'dan aldığımız Yedikule arsası ve Beylerbeyi'nde ofis yatırımlarımız olacak. Beylerbeyi projesinde kaba inşaat devam ediyor. Beyoğlu ve Maslak projelerine de bu yıl start veriş olacağız. Bunların dışında Üsküdar ve Yenisahra'da dönüşüm çalışmalarımız sürüyor. 2016'da 2 milyar lira büyüklüğe sahip yatırım yapacağız” ifadelerini kullandı.

Ciro 700 milyon lira yükseldi

Batışehir'in arsa ihalesini Emlak Konut GYO'dan 1.3 milyar lira satış toplam geliri ve 424 milyon lira pay teklifiyle kazanan Ege Yapı, mevcut rakamları açıkladı. İnanç Kabadayı, 2010'da 1.3 milyar lira olarak taahhüt ettikleri satış toplam gelirinin 2 milyar liraya yükseldiğini, Emlak Konut'un 424 milyon liralık payının 600 milyon lirayı aştığını söyledi.

Yabancılara 300 milyonluk satış yaptı

Öte yandan Batışehir'deki 121 dükkanın 95'inde satış işleminin tamamlandığını ifade eden Kabadayı, projede yabancılara 300 milyon liralık satış yapıldığını belirtti. Bir yabancının tek blok aldığını belirten İnanç Kabadayı “Bu projemizde 21 farklı ülkeden insan yatırım yaptı. Yabancıların aldığı blok ise Radissonblu Hotel olacak” diye konuştu.

Ödüllü karma proje

Batışehir'in bugüne kadar getiri potansiyeli en yüksek ve en iyi karma proje gibi birçok ödül aldığını dile getiren Kabadayı, proje içindeki dükkanların açılmaya başladığın, Doğa Koleji'nin de 3 yıldır eğitime devam ettiğini belirtti.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

ege yapı 2016 projeleri ege yapı beylerbeyi ege yapı yedikule ege yapı üsküdar yenisahra