duru beytepe

Duru Beytepe'nin ışıkları 1 saatliğine kapanacak

Konut Projeleri 23.03.2018 13:10

Duru Beytepe’de iklim değişikliğine dikkat çekmek için 1 saatliğine ışıklar kapanacak

Dünya Bankası iklim değişikliğinin yol açacağı göç hareketlerinin analiz edildiği raporu açıkladı. Dünya Bankası'nın raporuna göre, önlem alınmazsa 2050 yılına kadar 140 milyon insan iklim değişikliği nedeniyle göç etmek zorunda kalacak.“İklim değişikliğini değiştirmek bizim elimizde” sloganıyla yola çıkan Duru Beytepe'de WWF önderliğinde düzenlenen harkete katılacak ve #DünyaSaati, etkinliği kapsamında yarın saat 20.30 ile 21.30 arasında ışıkları kapatacak. İklim değişikliğinin önemine dikkat çekmek için herkesin hassasiyetle davranması gerektiğini hatırlatan Tona Yapı Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal “Ankara'nın en yeşil projesi olan Duru Beytepe'de Işıklarımızı kapatarak bizde iklimimize doğamıza karşı duyarlılığımızı ortaya koymayı amaçlıyoruz. 2008'den beri ülkemizin çeşitli yerlerinde kampanya destek görüyor. Umarız ki bu sene bu durum katlanarak çoğalır. Doğa bizim. Dünya bizim. Dünyamıza sahip çıkalım” dedi.

Avustralya'da 2007'de başlatılan "Dünya Saati" etkinliği kapsamında, iklim değişikliği sorununa dikkati çekmek için her yıl mart ayında 170'ten fazla ülkede ışıklar bir saat boyunca kapatılıyor. Bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilecek etkinlik çerçevesinde kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere binlerce binada ışıklar söndürülecek. Kampanya, 2008'den bu yana Türkiye'den de destek görüyor.

Duru Beytepe; gölleri, şelaleleri, çiçekleri, ağaçları, meyve bahçeleri ile tabiatın tüm renklerini içinde barındırıyor. Doğanın içinde ve doğaya saygı ile yükselen proje “Bizim Mahallenin Çocukları” sloganıyla, geçmişin özlenen duygularını ve mahalle sıcaklığını yeniden oluşturmayı amaçlıyor.