Dumankaya İnşaat 2012'nin ilk yarısında 1087 daire sattı!

Dumankaya İnşaat 2012'nin ilk yarısında 1087 daire sattı!

Konut Projeleri 20.07.2012 11:14

Dumankaya İnşaat yılın ilk 6 ayında 201 milyon 557 bin lira hasılat elde etti

 

Devam eden inşaatlarla birlikte konut stoku ise 1 milyar 5 milyon liraya ulaştı. Şirket, KDV avantajı ile 6 projede kampanya başlattı  
 
Dumankaya İnşaat 2012'nin ilk altı ayında toplam 1087 daire satarak 201 milyon 557 bin lira hasılat elde etti. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, 2012 yılında sektörü genel performansının aksine iyi bir grafik yakaladıklarını belirterek, geçtiğimiz yıla göre yüzde 89 büyüme gösterdiklerini ve yılsonuna kadar da 400 milyon lirayı geçeceklerini söyledi. Dumankaya, asıl beklentilerinin ise 2013'e yönelik olduğunu anlatarak, "2013 daha da iyi olacak. Hazırlıklarımızı da ona göre yapıyoruz" dedi.
 
Stokta 5 bin konut var
 
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya'da ellerinde 1.5 milyar liralık konut stoku olduğunu belirterek, KDV artışının söz konusu olduğu şu günlerde bu stokun kendileri için avantaj olacağını kaydetti. Uğur Dumankaya, stoklarının büyük bölümün yüzde 1 KDV'ye tabi olduğunu anlatarak, "Yaklaşık 5 bin konutluk stok ve üretimimiz var. Bunlar yüzde 1 KDV'ye tabi. Yeni konutlarda KDV'nin yüzde 18'e çıkmasıyla birlikte bu konutların fiyatları artacak. Bu nedenle bizim stokumuzdaki konutlar fiyat avantajına kavuşacak" diye konuştu.
 
6 projede kampanya  
 
Ramazan ayı boyunca Dumankaya müşterilerine özel bir kampanyayı hayata geçireceklerini açıklayan Ali Dumankaya, Dumankaya Garanti Modeli'nin 18 Temmuz- 21 Ağustos 2012 tarihleri arasında devam edeceğini belirtti. Ali Dumankaya, kampanyanın Dumankaya'nın Flex Kurtköy, Modern Vadi, Konsept Halkalı, Ritim İstanbul,  Adres Natura ve Adres Su projeleri için geçerli olduğunun altını çizerek, "Kampanya farklı unsurlar içeriyor.
 
Konut tesliminden itibaren 1 yıl süre ile aidat ödememe avantajı sunuyoruz. Dumankaya'dan daire satın alan müşteriler eğer isterlerse Dumankaya Pusula'ya dairelerini eşyalı veya eşyasız kiralama yetkisi verebiliyor. Sıva üstü imalatlarda mevcut garanti süresine ilave olarak ücretsiz 1 yıl uzatılmış garanti süresi uygulanıyor. Peşin veya banka kredili tüm satışlarda yüzde 10 indirim yapılıyor. Peşinatı teslimde ödeme fırsatı sunulurken, Dumankaya Pusula aracılığıyla avantajlı mobilya ve hizmet paketleri veriliyor" dedi.
 
Bugün Emlak