OFİS KARAT BAKIRKÖY

Doğumevi arsasından Ofis Karat Bakırköy doğdu!

Konut Projeleri 12.04.2017 10:31

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin yer aldığı arsanın yerini Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edilen Ofis Karat Bakırköy projesi aldı.

2011 yılında Halkalı'ya taşınan SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin yerinde yeni bir ofis projesi başlıyor. Emlak Konut GYO güvencesiyle Başyapı- Güney-Elit iş ortaklığıyla hayata geçecek Ofis Karat Bakırköy, 160 milyon lira yatırım bedeline sahip.

Yüzde 18'i satıldı

Emlak Konut GYO, eski doğumevi arsasının gelir paylaşımı ihalesini Mart 2016'da düzenlemişti. İhalede, 200 milyon lira toplam gelir üzerinden yüzde 31 yani 62 milyon lira teklif eden Başyapı, bu alanda proje yapmaya hak kazanmıştı. Geçen sürede hazırlıklarını tamamlayan şirket, Ofis Karat Bakırköy'de satışlara başladı. Toplam 26 bin 844 metrekare inşaat alanı üzerinde 6 katta yükselecek projede, 70 ile 425 metrekare arasında değişen 72 adet ofis, 18 adet dükkân bulunuyor. Mayıs ayında lansmanı yapılması planlanan Ofis Karat Bakırköy'de metrekare fiyatları KDV hariç 10 bin 350 liradan başlıyor. Ön talep döneminde yoğun ilgi gören projenin yüzde 18'i şimdiden satıldı. Tüm ofislerin satılacağı projede şu anda 60 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor.

Bakırköy'de önemli bir yapı

Başyapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, projeyle ilgili şunları söyledi: “Özellikle Bakırköylüler başta olmak üzere tüm İstanbullular için önemli bir yapı olan Bakırköy doğumevini çevreye ve doğaya saygılı, modern bir binaya dönüştürmek bizleri heyecanlandırıyor. Bakırköy'ün önemli arterlerinden biri olan İstanbul Caddesi'ndeki yenilenmenin Ofis Karat Bakırköy'den sonra da devam etmesini temenni ediyoruz.”

39.2 milyon lira gelir

BAŞYAPI, İstanbul'da Karat Ofis Bakırköy projesinin yanı sıra Basın Ekspres Yolu üzerinde yine bir Emlak Konut GYO projesi olan Karat 34'ü Doğa Şehircilik ile hayata geçiriyor. Mart 2016'da başlayan projede inşaat ve satışlar hızla devam ederken, projede yer alan 441 konutun yüzde 55'inin, 123 adet ofisin de yüzde 51'inin satışları tamamlandı. 31 Mart'ta biten ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti' kampanyasında yer alan projede bu kapsamda 69 adet satış yapıldı. Bu satışlardan 39.2 milyon lira gelir elde edildi.