dap yapı yönetim kurulu başkanı ziya yılmaz

Dap'tan İstanbul'a 'Adam' gibi kule!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 03.11.2015
Dap Yapı'nın yeni projesi Adam Kule'de fiyatlar 238 bin liradan başlıyor. Proje, Avrupa'dan sonra dünya genelinde ödül kovalayacak.
Dap Yapı İstanbul Anadolu Yakası'ndaki yeni projesi Adam Kule'yi basına tanıttı. Farklı mimarisi ve konumuyla dikkat çeken projede fiyatlar 238 bin lira seviyelerinden başlıyor. Home ofis, ofis ve rezidans konseptini bir araya getiren Adam Kule'de banka kredisi kullanma fırsatı sunuluyor.

Adam Kule adını dünyaya duyuracak

"Dap Adam Kule, farklı bir konsept. Burada insana atfediyoruz. Buradaki amacımız sadece Türkiye'de değil dünyada da insana atfedilerek bir kule olduğunu göstermek istiyoruz. Avrupa'da birincilik ödülü aldı, sırada dünya genelindeki yarışma var"

30 ayda bitecek

"Yaklaşık 4-5 aydır inşaatı devam ediyor. 30 ay sonra teslim edeceğiz. Dragos bölgesi İstanbul'un güzide alanlarından birisidir. Burada İBB'nin yaptığı 1.2 milyon metrekarelik alana çok yakın. Vazo ve Kule projelerine de komşu lokasyonda yükseliyor"

Metrekaresi 5 bin lira

"Adam Kule'de fiyatlar 238 bin liradan başlıyor ve 950 bin liraya kadar yükseliyor. Metrekaresi 5 bin lira ile 8 bin 500 lira arasında değişmekte. 19 dükkanla birlikte home ofis, ofis ve rezidans konseptine sahip"

Yeni hikayeler gerek

"Bu proje lansmanını üçüncü kez ertelediğimiz bir yatırımdı. Seçim sonucu tüm ülkeyi rahatlattı. Tüm sektörlerde bütün oyuncular yatırım yapmaya başlayacak. Ancak özellikle ekonomiye odaklanmamız lazım. Yeni hikayeler oluşturmamız gerekiyor"

Pendik'te 3 bin konutluk dev proje

"Bizim Maslak'tan Pendik'e kadar arazi geliştirmelerimiz sürüyor. Ruhsatı alınan arazilerimizde yeni projeler üreteceğiz. Pendik'te projemiz çok büyük olacak. 1200 metrelik cadde olacak. 3 bin civarında konutla birlikte otel ve ofisler bulunacak. Bu projeyi çıkmamız 24 ayı bulacaktır"

Bizi tahrik edin

"Bizi tahrik edin diyorum çünkü yatırım yapmamız gerekiyor. Bir ülke alt ve üst yapısı kadar zengindir. Konut geliştiricileri çok cefakar ve mücadeleci insanlar. İnşaat ve gayrimenkul sektörü çok zorlu. Tüm doğruları bir araya getirmeniz gerekli"

Araziler tükenmek üzere

"Bizim en büyük ham mademiz arazi. Arazi geliştirme alanında büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Maliyetleri çok yüksek. Yüzde 1 veya yüzde 8 KDV'li arsalar kalmayacak kısa süre içerisinde. Fiyatlar yükseldikçe rakamlar tüketiciyi etkileyecek. Kabine kurulduktan sonra detaylı görüşmelere başlayacağız"

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

dap adam kule dap pendik projesi adam kule fiyatları