DAP_POLİSAN_KARTAL
Haberler / Konut Projeleri / Dap Yapı, Polisan Kartal projesinde imar ve ruhsat bekliyor!

Dap Yapı, Polisan Kartal projesinde imar ve ruhsat bekliyor!

Konut Projeleri 05.02.2021 15:15

Polisan'ın Kartal arsasında inşa edilecek projede revize edilen imar planlarının onaylanması ve belediyeden ruhsat bekleniyor.

Polisan, Kartal'da Dap Yapı ile gerçekleştireceği projenin son durumunu açıkladı. Kat karşılığı hayata geçirilecek olan projede revize imar planlarının sonuçlanması ve ruhsat süreci bekleniyor. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Polisan Holding'in daha önce özel durum açıklamalarında ve faaliyet raporlarında yayımladığı üzere; Polisan Holding %100 bağlı ortaklığı Polisan Yapı'nın mu¨lkiyetinde olan, Pendik, I·stanbul'da yaklas¸ık 173.000 m2 bu¨yu¨klu¨gˆu¨nde bir alana yayılan arsasında yapılacak proje ic¸in, Dop Yapı Mimarlık I·ns¸aat Gıda Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. S¸ti. ("DOP Yapı") ve Dap Yapı I·ns¸aat Sanayi ve Ticaret A.S¸. ("DAP Yapı") Ortak giris¸imi ile bir so¨zles¸me imzaladığının duyurulduğu,  So¨zles¸meye go¨re, DAP Yapı-DOP Yapı ortak giris¸iminin %66, Polisan Yapı'nın %34 oranında hissesi olan "Kat Kars¸ılıgˆı" projenin imar c¸alıs¸masının devam etttiği belirtilmişti. 

DAP Yapı, belediye ve kamu kurumları nezdinde, inşaat ruhsatını alabilmek üzere, revize imar planlarının sonuçlanmasını beklemektedir. 

Kamuya açıklanan hususlarda bir değişiklik ortaya çıkması durumunda ilgili tebliğ düzenlemesi uyarınca kamuyla paylaşılacaktır.