Tual Adalar / Dağ Mühendislik

Dağ Mühendislik firmasının Tual Adalar projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
tual dağ mühendislik

Dağ Mühendislik’ten İstanbul’a 2 milyarlık yatırım

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 25.11.2015
Tual Adalar ve Tual Bahçekent projeleri sektöre damga vuracak. Şirket, bundan sonraki projelerinde Tual adını kullanacak
1992 yılında kurulan Dağ Mühendislik, 24 yıllık süreç içerisinde 2 milyon metrekare inşaatın altına imza attı. 8 bin konut, hastane, okul, yurt binaları ve son olarak Konya Novada AVM'yi inşa eden şirket, Bahçekent bölgesinde yeni bir proje için düğmeye bastı.

Tual Adalar, Kartal'ı uçuracak

İstanbul'a ilk olarak Bahçekent Flora projesiyle adım atan Dağ Mühendislik, Kartal'daki projesinde son hazırlıkları yapıyor. Şirket, önümüzdeki dönemde yine Bahçekent bölgesinde dev bir yatırımın altına daha imza atacak.

420 milyon lira teklif etmişti

570 konuttan meydana gelecek olan Tual Adalar projesi, tıpkı Bahçekent Flora gibi Emlak Konut GYO arsasında inşa edilecek. İhaleyi 420 milyon liralık satış toplam geliri teklifiyle kazanan firma, projenin bu rakam üzerine çıkmasını bekliyor.

Tual Bahçekent 2 bin konut olacak

Önümüzdeki dönemde sadece Tual markalı projeler üretecek olan şirket, 2 bin konutluk Tual Bahçekent için çalışmalarını sürdürüyor. Proje içinde özel hastane, 2 özel okul, yurt ve ticari alanlar bulunacak. Dağ Mühendislik, bu proje dahil İstanbul'a 2 milyar liralık yatırım yapmış olacak.

Bahçekent Flora'nın yüzde 80'i satıldı

Bahçekent Flora projesinde 320 milyon lira satış toplam geliri teklifiyle ihaleyi kazanan Dağ Mühendislik, yüzde 80'lik satış yaptı ve rakamın yüzde 30 üzerine çıktı. Firma Konya, Ankara, İstanbul Avrupa Yakası başta olmak üzere Türkiye'nin tüm bölgelerinde proje üretecek.

Metrekaresi 5 bin lira olacak

Son olarak Konya'daki Novada AVM'yi 100 milyon dolar yatırımla hayata geçiren Dağ Mühendislik, Bahçekent Flora projesini metrekaresi 2 bin 10 liradan satışa açmıştı. Rakamlar bugün 3 bin 300 lira seviyesinde seyrediyor. Firma, bu seviyenin iki yıl içerisinde 5 bin liranın üzerine çıkmasını bekliyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

tual adalar tual bahçekent dağ mühendislik