ova kule ipektaş inşaat  gökyüzünde yaşam yarışması

Çocuklar hayallerini Ova Kule’de paylaştı

Konut Projeleri 27.02.2018 14:00

İpektaş İnşaat tarafından düzenlenen yarışmada sergiye kalan 40 öğrenci, hediyelerini almak için Ova Kule projesinin örnek dairesinde bir araya geldi.

İlkokul öğrencileri için düzenlenen “Gökyüzünde Yaşam” konulu yarışmanın ödül töreni, onlarca çocuk ve velinin katılımıyla gerçekleşti. İpektaş İnşaat tarafından hayata geçirilen yarışmada sergiye kalan 40 öğrenci, hediyelerini almak için Ova Kule projesinin örnek dairesinde buluştu.

Sektörde ürettiği çocuk odaklı projelerle bilinen İpektaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, “Yaptığımız her işte elimizden geldiğince çocukların gelişimine katkıda bulunmak için çabalıyoruz. Bugün burada onları ağırlamaktan çok mutluyuz. Hepsi pırıl pırıl çocuklar ve çizimleri çok kuvvetli. Bu yüzden seçim yaparken jüri üyelerini oldukça zorladılar. Şimdiden hediyelerini güzel günlerde kullanmalarını dilerim” dedi.

Uzmanlık alanı çocuk resmi olan jüri başkanı, ressam İmren İyem Aslan, gelen resimleri gördüğünde çok etkilendiğinin altını çizerken, “Teknik eleme ve kapalı oy sistemiyle seçtiğimiz resimlerin her biri çok başarılı. Gönül isterdi ki daha fazla seçelim. Ama 500'e yakın resimden ilk 40'a kalmak çok büyük başarı. Böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için İpektaş yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

Samsun'dan, Çorum'a; Ankara'dan, Mardin'e pek çok ilden öğrencinin katıldığı yarışmanın birincisi Ahmet Yesevi İlkokulu'ndan Zeynep Beyza Bedir, ikincisi Hayat Koleji'nden İdil Ceylin Ökmen, üçüncüsü ise Meltem Okulları'ndan Zeynep Pak oldu.

Yarışmaya katılan çocuklar, resim çizmeyi çok sevdiklerini ve yarışma için gökyüzünü hayal ettiklerini söyledi.
Sergide çocuklarının resimlerini görmekten büyük mutluluk duyan veliler ise, “İyi ki böyle bir yarışma yapıldı. Hem çocuğumuz çok mutlu oldu hem de biz Ova Kule gibi çocuk merkezli harika bir projeyi gezmiş olduk” dedi.
Türkiye'nin dört bir yanından 500'e yakın çocuğun katıldığı yarışmada sergilemeye kalan 40 kişiye boya seti, ilk üçe ise tablet hediye edildi.