cer istanbul

Cer İstanbul, klasik otomobillere ev sahipliği yaptı

Konut Projeleri 07.05.2019 11:16

Cer İstanbul, hafta sonunda geçmişe ayna tutan tasarımlarıyla dikkat çeken klasik otomobillere ev sahipliği yaptı.

Ege Yapı'nın Yedikule Sahil hattında hayata geçen projesi Cer İstanbul, hafta sonunda geçmişe ayna tutan tasarımlarıyla dikkat çeken klasik otomobillere ev sahipliği yaptı.

Klasik otomobil tutkunlarının bir araya geldiği etkinlikte, katılımcıların oylarıyla en çok beğeni alan otomobil 1976 model Alfa Romeo 2000 Spider seçildi. 

Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi firmalarından Ege Yapı, Emlak Konut güvencesi ile Yedikule sahil hattında inşa ettiği, karşısında Adalar, arkasında Yedikule Hisarı manzarası ile dikkat çeken Cer İstanbul'da  klasik otomobilleri ağırladı. 

Klasik Otomobil Kulübü ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında 22 klasik otomobil sahibi, arabalarını Cer İstanbul'da sergiledi. Bir yandan araba sahipleri ile davetliler denize nazır brunch keyfini yaşarken, arabalar arası düzenlenen güzellik yarışması için oylarını kullanarak da en beğendikleri arabayı seçtiler. 

Sergilenen klasik otomobillerden en çok oyu 1976 model Alfa Romeo 2000 Spider model otomobil alırken tasarımlarından konforuna, boyasından krom kaplamalarına kadar sergilenen diğer otomobiller hem Yedikule'ye hem de Cer İstanbul'a ayrı bir hava kattı. 

Tarihi Yarımadanın Büyüleyici Güzelliklerine Yürüme Mesafesinde

Şehrin siluetine saygılı ‘yatay mimari' konsepti ile öne çıkan Cer İstanbul, sahil yoluna 558 metrelik cepheli konumu ve yaklaşık 31 bin metrekare özel peyzaj tasarımlı alanı ile dikkat çeken projeler arasında yer alıyor. Cer İstanbul'da 1+1'den 6+1'e kadar farklı yaşam alanlarına sahip rezidans daireler, loft ve ticari üniteler, seçkin hizmetleriyle lüks bir otel hizmeti verecek apart üniteler, restoranlar ve sosyal aktivite alanları bulunacak. Proje içerisindeki 5 adet 150 yıllık tescilli eser yapı restore edilirken, yeni inşa edilen 5 adet yapı ise özgün ve zamansız bir mimari ile tasarlanacak.

Yedikule Hisarı'nın yanı başında, Tarihi Yarımada'nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir yaşam vadeden ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu'nun hemen yanı başında bulunan Cer İstanbul; Avrasya Tüneli girişine 2 km, D100 Karayolu'na 4 km, Yenikapı Metro İstasyonu'na 3,5 km ve Yenikapı Feribot İskelesi'ne de 3,4 km mesafede yer alıyor.