ağaoğlu central park

Central Park, alanın kazanacağı bir proje olacak

Konut Projeleri 09.02.2016 14:28

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Bakırköy'de hayata geçirdiği ve yeni ismi Central Park İstanbul olan projesi görücüye çıktı.

Daha önce Bakırköy 46 olarak lanse edilen ancak daha sonra adı Central Park olarak değiştirilen proje bugün görücüye çıkıyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Dr. Önder Halisdemi'in katılacağı basın buluşmasında dev yatırımın detayları konuşuldu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 2013 yılının Temmuz ayında düzenlenen lansmanla satışa sunduğu eski adıyla Bakırköy 46 projesinin son durumu ile ilgili bilgiler verdi. İsmi değişen ve "Central Park" adı verilen projenin detayları ile ilgili açıklamalar yapan Ağaoğlu, "2016 bizim için milat olacak" dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Dr. Önder Halisdemir, yeni planları hakkında bilgiler vererek "Ağaoğlu Grubu, sektörü temsil etmektedir. Sektör için mihenk taşıdır. 2016'da gayrimenkulün farklı dallarında da faaliyet gösterceğiz" dedi. Yeni oluşumla Ağaoğlu Grubu'na yeni kadrolar kazandırdıklarını ve şirketin sürükleyici, lider, yenilikçi yapısını temsil eden farklı sektörlerden farklı isimleri kattıklarını aktardı. 

ÇOK ŞEY KAYBETTİK GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA... 

Eski adıyla Bakırköy 46 projesinin çok etkilendikleri bir proje olduğunu belirten Ağaoğlu, "Bu projede maddi olarak değil ama manevi olarak çok olumsuzluk yaşadık. Ancak bugün çok çok daha değerli bir konuma geldi. Marmaray projesi tam önümüze geldi. Tüp geçit projesi başladı, o da tam bizim önümüzden geçiyor. Çok şey kaybettik gibi görünüyordu ama şuanda proje çok çok daha önemli noktaya geldi" dedi.

Bugün eski noktadan çok daha iyi şekilde satışa sunulacağını aktaracağını belirten Ali Ağaoğlu, "Alanın kazanacağı bir proje olacak" açıklamasında bulundu. 

Nasıl bir hukuk süreci yaşandı? sorusuna "Danıştay'dan farklı bir bakış açısı ile bu proje cezalandırıldı. Ancak bir üst mahkeme yerel mahkemenin verdiği kararın farklı şekilde iptal edildiğini gördü ve bu kararı bozdu" cevabını verdi.

Satışla ilgili hiçbir endişe duymadıklarını belirten Ağaoğlu, projenin en büyük özelliğinin site anlamında hem kat planları hem yerleşimi ile ailelerin oturabileceği en güzel projelerden olduğunu aktardı. Bölgede komşuluk ilişkilerinin yoğun olduğunu ve projede bunu ön plana çıkardıklarını söyledi. 

SEKTÖRDE DAHA İYİ BİR HAVA ESECEK 

Bölgenin 2013'teki durumuna göre çok daha geliştiğini söyleyerek fiyat farkı olacağını, ancak önceden daire alanlara özel fiyat fırsatı sunacaklarını açıkladı. En geç Mart başında satışa başlayacaklarının müjdesini verdi. İlk ev alanların bu süreçte anlayış gösterdiklerini bu nedenle öncelik tanıyacaklarını ifade etti. 2016'da Mart'tan itibaren Türkiye'nin gelişeceğini ve sektörün önünün açılacağını söyleyerek "Önümüzdeki günlerde daha iyi bir hava esecek" dedi. 

Bakırköy bölgesinin yabancı yatırımcı için de büyük öneme sahip olduğunu belirten Ağaoğlu, Central Park projesinde yabancıya satış gerçekleştirileceğini ve talep aldıklarını, ancak bu projede blok olarak satış yapmayacaklarını açıkladı. 

Emlaktasondakika.com/Emine Pile