Büyükyalı İstanbul / Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul

Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul firmasının Büyükyalı İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Büyükyalı İstanbul

Büyükyalı İstanbul MIPIM'de ziyaretçilere sunuldu

Konut Projeleri Sinem Öztürk 15.03.2016
Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de ziyaretçilere sunulan Büyükyalı İstanbul, konseptiyle dikkat çekiyor.
Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, dünya standartlarında bir “yeni şehircilik” projesini, Büyükyalı İstanbul adıyla hayata geçiriyor. Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de ziyaretçilere sunulan Büyükyalı İstanbul projesi, “yeni şehircilik” ve “iyi yaşam” konseptiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

MIPIM'de Büyükyalı projesiyle ilgili bilgi veren Büyükyalı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık; “Projenin konseptini zamansız bir mimari anlayışla, yüksek kalite standartları doğrultusunda tasarladık. Böylece nesilden nesile eşsiz bir miras bırakma imkanı sunuyoruz. Zaman, insanın en değerli varlığı. Büyükyalı'nın vaat ettiği en önemli avantajlardan biri de, eşsiz ulaşım olanaklarıyla trafikte harcanan zamanı geri kazandırmak.” dedi. İstanbul'da bugüne kadar verimli bir şekilde kullanılamayan deniz ulaşımının, Büyükyalı'daki deniz shuttle'larıyla aktif olarak kullanılabileceğini dile getiren Akbalık, “Kazlıçeşme sahil şeridi, mevcut ulaşım altyapısı ve yeni eklenecek ulaşım projeleriyle İstanbul'un cazibe merkezine dönüşecek. Bütün ulaşım aksının kesiştiği bölge, kentin yeni ve en büyük ulaşım lokasyonu olma özelliğine sahip. Tüm büyük metropollerde olduğu gibi yaşam, ulaşım yollarının kesiştiği noktalarda gelişir. Büyükyalı, Marmaray ve Avrasya Tüneli bağlantıları, 8 şeritli yeni sahil yolu, Atatürk Havalimanı'na yakınlığı, deniz, kara ve raylı sistemi bir arada sunmasıyla farklılaşarak bu dinamiği yakalıyor.” dedi.

4 mahalle, 1 semt, 1 meydan...

Ahmet Akbalık sözlerini şöyle sürdürdü: “Projemizde, dünyada kentsel planlamanın en çok örnek aldığı ‘yeni şehircilik' anlayışını uyguluyoruz. Bu anlayış, hem güvenli hem de sosyal yaşamla bütünleşik bir konsept sunuyor. Projede yer alan 4 ana kapı, Büyükyalı'daki meydan ve ortak alanlara güvenli bir şekilde giriş çıkışı sağlıyor. Bu nedenle projemizi ‘4 mahalle, 1 semt' olarak tanımlıyoruz. Sadece içinde yaşayanlara değil, bulunduğu bölgeye de önemli değerler katacak, çevresiyle bütünleşik bir yerleşim alanı kuruyoruz. Meydanları, kültür merkezi, açık ve kapalı spor alanları, çocuk parkları, kafe ve restoranları,manavı, pastanesi, okulu ve camisi gibi birçok unsuruyla gerçek mahalle kültürünü yaşatacak bir projeyi İstanbul'a kazandırmaktan mutluyuz.” 

Büyükyalı Spor Kulübü, geleceğin şampiyonlarını yetiştirecek...

Büyükyalı'da, insanların gündelik yaşamda ihtiyaç duydukları mekanların yanı sıra aynı zamanda spor ve yaşam kulüpleri gibi tamamlayıcı unsurlara da yer verdiklerine dikkat çeken Akbalık sözlerine şöyle devam etti: “Her semtin kendine has özelliklerinin yanı sıra değişmez ortak bir özellik daha vardır ki o da spor kulüpleridir. Büyükyalı'da tenis, yüzme, kürek, yelkencilik, voleybol, basketbol gibi bir çok sportif aktivite ve sosyal faaliyetin, uzman eğitmenler eşliğinde yapılabileceği bir spor kulübü olacak. Site sakinleri her türlü aktiviteye bu kulüp sayesinde kolaylıkla ulaşabilecek. Semtin çocukları, gençleri bu kulüpte eğitim alacak. Kim bilir, belki gelecekte bu spor kulübünün çeşitli branşlarda elde ettiği başarıları, yetiştirdiği milli sporcuları ve aldığı kupaları konuşacağız.”

Konut almak isteyen ailelerin, çocuklarla ilgili taleplerinin her zaman ön planda olduğunu hatırlatan Akbalık, Büyükyalı'nın proje aşamasında çocuklara yönelik tüm ihtiyaçları dikkate aldıklarını belirterek şu bilgileri paylaştı: “Büyükyalı'da geleceğimizin mimarı çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yetişebilecekleri bir ortam yaratırken, onlar için eşsiz bir miras bırakmayı gaye edindik. Projede çocukların sosyal yaşamına, sadece fiziksel değil, ruhsal ve kişisel gelişimine de katkı sağlayacak kreş, eğitim ve eğlence alanları ile oyun parkları yer alıyor. Bu noktada çok önemli bir ayrıntının daha altını çizmek isterim. Ebeveynler artık çocuklarının bu tür aktivitelere ulaşması için İstanbul'da kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalmayacak.” 

Ahmet Akbalık, sözlerini şöyle tamamladı: “İnanıyorum ki, Büyükyalı projesinde üretmiş olduğumuz değerler ve logo tasarımından mimari tasarıma kadar ortaya koyduğumuz felsefi yaklaşım, gayrimenkul projelerinin geleceğine farklı bir ışık tutacak. Biz Büyükyalı ile çıtayı çok farklı bir yere taşıdık, sektörde yeni bir sayfa açtık. Umarız bu yeni sayfa, farklı gayrimenkul projeleri için de örnek teşkil edecek.”

Büyükyalı, İstanbul'da en cazip proje olacak

Projeyle ilgili bilgi veren Chapman Taylor Ülke Direktörü Chris Lanksbury ise “Büyükyalı'yı, dünyanın en heyecan verici şehrinde, Marmara Denizi'nin kıyısında, farklı yaşam biçimlerinden ilham alarak tasarladık. ‘Yeni şehircilik' yaklaşımında olduğu gibi Büyükyalı'nın temelinde de, ortak kullanım alanlarının yer aldığı, özel yaşam alanlarının güvenli bir şekilde ayrıştırıldığı, sokak, meydan, park, bahçe ve avluların bulunduğu, geleneksel ve çağdaş mimarinin buluştuğu bir mekânsal tasarım var. Master planı oluştururken amacımız, İstanbul'un zengin dokusunu ve arazinin karakterini vurgulamak ve güçlü, zamansız bir mekan yaratmak oldu. Alandaki tarihi binalar bu nedenle muhafaza edildi, toplumsal alanlara dönüştürülmesi planlandı. Böylece tarihi ve kültürel değerlere sahip eşsiz enerjide bir imar planı ortaya çıktı. Büyükyalı'nın, farklı ve özgün bir proje olarak, İstanbul'daki oturum ve yatırım amaçlı en cazip proje olacağına inanıyoruz.” dedi. 

İyi yaşam ve akıllı evler...

“İnsan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alan, sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı'nın konseptini; yaya konforu, geleneksel mahalle kültürü, renkli sosyal yaşam, kültürel çeşitlilik, kalite gibi değerleri bir araya getiren ve “iyi yaşam” vizyonunu destekleyen “yeni şehircilik” akımı oluşturuyor. Otomasyon sistemiyle verimliliğin kontrol altına alındığı Büyükyalı'da, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi akıllı telefonlarla kontrol edilecek, her bir oda istenen sıcaklığa, ev dışından ayarlanabilecek. Büyükyalı'da yaşayanlar ayrıca şehrin merkezinde masmavi denize karşı yemyeşil bir atmosferin tadını çıkaracak. Büyükyalı, %60'a ulaşan yeşil alanları ve %15'lik alandaki tarihi binalarıyla, “iyi yaşam”ın kriterlerini yeniden tanımlayacak. Gelen misafirlere ve daire büyüklüklerine göre 4 arabaya kadar otopark imkanı sağlanacak.

Büyükyalı İstanbul Büyükyalı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık yeni şehircilik projesi