Bulvar Atakent / Maksem Oğuzkağan Ortaklığı

Maksem Oğuzkağan Ortaklığı firmasının Bulvar Atakent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
bulvar atakent projesi

Bulvar Atakent projesi görücüye çıktı

Konut Projeleri Emine Pile 20.09.2017
Maksem Oğuzkağan Ortaklığı tarafından inşa edilen Bulvar Atakent projesi basın karşısına çıktı.
Atakent'in son değerli parselinde inşa edilen Bulvar Atakent projesi basına tanıtıldı. Halkalı Atakent'te hayata geçirilen proje 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerinden meydana geliyor. 

Aile öncelikli konseptli olarak tasarlanan proje, 5 bloktan meydana geliyor. 391 konutun yanı sıra ticari ünitelerin de yer aldığı Bulvar Atakent projesinin tanıtımı Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, MAKSEM Grup YKÜ Bilal Aydoğan ve Nevzat Özülke'nin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, Bulvar Atakent projesinin lansmanında proje ile ilgili bigiler vererek ödeme seçeneklerini anlattı.

Erdoğan Bayraktar "Aile yapısını öne çıkarmak için stüdyo ve 1+1 dairelere projemizde yer vermedik. Yine otopark alanlarını tamamen yerin altına aldık. 10 değişik seçenekle satışa başlıyoruz. Banka kredisi kullanmak isteyenler için anlaşmalı bankalarımız var. Vade farkı olmadan 48 aya kadar ödeme seçeneklerimiz var" dedi.  

ALMANLAR VE JAPONLAR İLE GÖRÜŞÜYORUZ

Projenin hemen yanındaki arsaya teknik lise inşa edeceklerini belirten Bayraktar "Arsamız vakıf arazisi, vakıf ihaleye çıkınca ihaleyi Oğuzkağan olarak kazandık. Arsanın hemen bitişiğinde anaokul, ortaokul, lise yapılıyor. Bunu da biz yapıp vakfa teslim edeceğiz. Teknik meslek lisesinde de yüzde 70 burslu öğrenciler okutacağız. Almanlar ve Japonlarla görüşüyoruz, teknik personel yetiştirecek okul olacak. Arsa, Vatan Vakfı'na aitti" açıklamasında bulundu. 

Sancaktepe projesinin yüzde 70 seviyelerinde olduğunu belirten Bayraktar "Kiptaş'ta konut yaparken ev almaya durumu olmayanlara ev yapmaya çalıştık. Daha sonra TOKİ'de de bunu yaptık. Biz Hazine'den para almadan çalıştık, para ürettiğimiz görülünce paralar başka yerlere aktarıldı. Projemizde yer alan 40 daireyi sosyal konut kapsamında satacağız. Önce gelen ailelere vermek istedik. 40 dairemizi yüzde 35 ucuzdan verdik. Özellikle aileleri ön plana aldık. Devlet işlerine girmedim, girmeyi düşünmüyorum. Kendi çapımda yap sat yapmaya çalışıyorum. Bundan sonra da yap sat şeklinde ilerlemeyi düşünüyorum" dedi.

HER PROJEDE YÜZDE 10 KONUT UCUZA VERİLEBİLİR

"Türkiye'de kentsel dönüşüm problemi var, bir de ev alamayan kısma ev yapabilme problemi var. Keşke ucuz daireyi diğer firmalar verebilse. Sancaktepe projemizde de 20 daireyi ucuz vereyim istedim. Sancaktepe Kaymakamlığı'yla çalıştık orada, hatta yüzde 50 indirim yaptık. Ancak orada gelir düzeyi çok düşük olduğu için yapamadık. Her projede yüzde 10 konut böyle ucuza verilebilir. Sadece İstanbul değil diğer bütün büyükşehirlerde olabilir. En az 5 yıl aynı şehirde oturuyor şartı olması gerekiyor" dedi.  

KDV indirimi ve diğer indirimlerle ilgili açıkamalarda bulunan Bayraktar "Hükümetin yaptığı KDV indirimi, tapu harçlarındaki indirim ve diğer iyileştirmeler bu ay sonu bitiyor. Bazılarına kalıcı özellik getirerek devam edecektir. Gıda ve tüketim mallarında devam edecek gibi gözüküyor. Konut sektöründe modern hayatın gerektirdiği güvenli yerleşim birimlerine ihtiyaç duyuluyor. Sağlık, eğitim, eğlence, iş gibi alanlara yakın olmak projelerde çok önemli" açıklamasını yaptı.

ÖZEL SEKTÖRÜN DÖNÜŞÜME AĞIRLIK VERMESİ GEREKİYOR

Ülkemizin yüzde 77'si deprem kuşağı üzerinde bulunduğunu hatırlatan Erdoğan Bayraktar "Türkiye'nin bu konuya çok eğilmesi gerekiyor. Türkiye'de kentsel dönüşüm kaçınılmazdır, gerçeğidir ve geleceğidir. Kentsel dönüşümü ranta çevirmeden, devlet eliyle ancak vatandaşa bırakarak yapmak gerekiyor. Burada belediye, kamu ve firmaların yardımcı olması gerekiyor. İstanbul'da, Ankara'da konut fazlası olduğunu biliyoruz, Bursa'da var. İzmir'de yok ancak orada başka sıkıntılar var. Fiyatlar artar, düşer, yavaşlar ancak konut yine satılır. Özel sektörün dönüşüme ağırlık vermesi, devletin bu konuya bir şekil vermesi gerekiyor. 

VERGİ VERENİ KOLLAMAK GEREKİYOR 

Kurumlar Vergisi düşecek. Bizim sektörü ilgilendiren gayrimenkullerde enflasyon muhabesi reel hale gelecek. KDV olsun, diğer vergilerde olsun ayağı yere basan düzenlemeler gelecek. Denetimin daha da artması gerekiyor. Vergi vereni kollamak gerekiyor. Okullar ve kuruma verdiğimiz 25 milyon lira dahil 250 milyon liralık bir yatırımdan bahsediyoruz" şeklinde açıklamalar yaptı.

bulvar atakent Maksem Oğuzkağan Erdoğan Bayraktar Bilal Aydoğan Nevzat Özülke