Blue Lake Küçükçekmece / Metal Yapı Konut - Karmen Yapı

Metal Yapı Konut - Karmen Yapı firmasının Blue Lake Küçükçekmece projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Blue Lake Küçükçekmece

Blue Lake Küçükçekmece'de iyi yaşam kurgusu!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 02.11.2016
Lüks konut, ofis ve AVM'ler dahil pek çok markalı projeyi başarıyla hayata geçiren Metal Yapı Konut, Küçükçekmece'de Blue Lake'i inşa ediyor.
Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, marka ve süregelen projeleri anlattı.

Metal Yapı Konut nasıl bir markadır, kuruluş öykünüz nedir? 

Akın Karali: Metal Yapı Konut 1980 yılında Ömer Saçaklıoğlu tarafından emlak geliştirme alanında faaliyet göstermek üzere kuruldu. Şirket çatısı altında gayrimenkul geliştirme ve inşaat, eğitim, akaryakıt, enerji, gıda perakende, turizm, otelcilik ve AVM işletmeciliği dahil olmak üzere 7 ana sektörde, 20 aktif şirket ve Saçaklı Holding faaliyet gösteriyor. Metal Yapı Konut olarak yaptığımız yapılarda amaç, konforlu yaşam alanları sağlamak. Bu hedef doğrultusunda insan odaklı bir anlayışla, gelişen bölgelerin en değerli lokasyonlarında doğru planlama ile yaşam kalitesinin en ince detayına kadar düşünülmüş projeleri hayata geçiriyoruz. 
Şirketimiz, lüks ve konforu birleştiren, doğal malzemelerin kullanıldığı prestijli projeleri ile öne çıkıyor. 

Bugüne dek hangi projeleri yaptınız, halihazır da devam eden projeleriniz nelerdir? 

Akın Karali: Koru Florya, Aqua Florya AVM  ve İstanbul Akvaryum, Ispartakule, Historia AVM, Crovvne Plaza Florya, Flyinn Residence, Kemerlife XXI ve Kemerlife XXII, Arketip, Arcadium Life I ve Arcadium Life II'nin de aralarında olduğu projeleri hayata geçirdik. Göl ve deniz manzaralı Blue Lake Küçükçekmece projemiz, Chapman Taylor imzalı, kusursuz iç mekanları ve sosyal alanlarıyla, kaliteli ve hareketli bir yaşamın anahtarını sunuyor. Levent Büyükdere Caddesi'nde hayat bulacak Amerikan SOM firmasının imzasını taşıyan ofis projemiz İstanbul Tower 205 var. Kemerburgaz'da 169 bağımsız üniteden oluşan Kemerlife XXIII, yapılaşmadan uzak 42 villadan oluşan Belgrad Life Villa ve 14 blokta 56 daireden oluşan Real Life Konakları bölgenin orman ve yeşil alanlarla çevrili, nitelikli projeleri arasında yer alıyor. Göktürk bölgesinde Arcadium Life projesinin üçüncü fazı, farklı tiplerde 108 ergonomik dairesi, 17 mağazası, sosyal alanları ile bölgenin çekim noktalarından. Güneş Tepe İstanbul, havalimanına ve şehrin ana arterlerine yakınlığıyla dikkat çekiyor. Kemerburgaz'da 16.500 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Leed sertifikalı Kemerlife Fiat Ofis projemizin mimarisi Kerem Piker KPM Mimarlık Ofisi'nin imzasını taşıyor. 

Son olarak, lüks yaşam ve lüks konut kavramı sizde neleri çağrıştırıyor? 

Akın Karali: Lüks, insanın kendi hayatına anlam katan değerleridir. İnsan yaşamını daha konforlu, kaliteli hale getiren, kendisini özel hissettiren şeylerin bütünüdür. Lüks konut kavramı da öncelikle konforlu yaşam üzerine kurgulanıyor. Havuzdan peyzaja, ısıtma ve soğutma sisteminden cephe mimarisine, sosyal tesislerinden malzeme niteliklerine kadar kısacası her şeyi ile tam olmalıdır. İşte o zaman o konuta lüks konut, o yaşama lüks yaşam denebilir.

Blue Lake Küçükçekmece akın karali metal yapı konut