Beyaz Park Topkapı / Beyaz İnşaat A.Ş.

Beyaz İnşaat A.Ş. firmasının Beyaz Park Topkapı projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
beyaz park topkapı

Beyaz İnşaat'tan Topkapı'ya yeni hediye; Beyaz Park

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 13.11.2015
Arsa hariç 100 milyon lira yatırım değerine sahip olan Beyaz Park'ta lansman dönemine özel fiyatlar 395 bin liradan başlıyor.
Beyaz İnşaat'ın İstanbul Topkapı bölgesinde hayata geçirdiği Beyaz Park projesinde satışlar başladı. Ön talep döneminde yüzde 15 rezervasyon alınan proje arsa hariç 100 milyon lira yatırımla yükseliyor. Sanayi dönüşümü kapsamında öne çıkan Topkapı bölgesi, yatırımcıların gözdesi konumunda. Yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği bölge, önümüzdeki dönemde de sıkça gündeme gelecek. 

Yüksek prim beklentisi

Daire fiyatlarının 395 bin liradan başladığı Beyaz Park, şehrin merkezi noktasındaki konumuyla alıcılara büyük avantajlar sağlıyor. Metrekare birim fiyatlarının 5 bin lira ile 6 bin 500 lira arasında değiştiği projede rakamların teslim tarihi olan Aralık 2017'de 8 bin liranın üzerine çıkması bekleniyor.

Topkapı'nın son halkası

Akşam Gazetesi ile SKY Türk medya kuruluşlarının eski hizmet binası arsası üzerinde yükselecek olan projede ilk etap arsası Beyaz İnşaat'a ait. İkinci etapta Çukurova Grubu'yla kat karşılığı anlaşması imzalayan firma, yine proje sınırlarındaki Eczacıbaşı'na ait Atlı Zincir Fabrikası'nın alanını da satın aldı.

Bölgeye değer katacak ticari alanlar var

86 bin metrekarelik inşaat büyüklüğüne sahip olan dev projede arsa büyüklüğü 15 bin metrekare olarak belirlendi. Bölgenin butik konseptli projesi Beyaz Park'ta ticari alan büyüklüğü 4 bin metrekare olarak belirlendi.

Dev projede 1200 kişi yaşayacak

Tamamlandığında 1200 kişinin yaşayacağı Beyaz Park'ta Sabri Paşayiğit ve RSG İç Mimarlık'ın imzası bulunmakta. Topkapı bölgesini çok iyi bilen Beyaz İnşaat, bölgenin yeni halkası Beyaz Park'ın lansmanını Grand Hyatt Taksim'de düzenledi.

2009'da 1800 liraydı bugün 4 bin

Toplantı esnasında önemli açıklamalarda bulunan Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beyaz “Topkapı'da yatırımlarımıza 2009 yılında başladık. O dönemde metrekare rakamları 1800 lira seviyelerindeydi. Son olarak rakamlar 4 bin lira civarında” diye konuştu.

Büyük inşaatlar sorun olacak

Projenin kentsel dönüşüm kapsamında inşa edildiğini ve bu nedenle yüzde 1 KDV avantajının bulunduğunu dile getiren Muammer Beyaz “Konut yatırımlarında 2.5 emsalin üzerine çıkılıyor. Fikirtepe'de dönüşüm kapsamında 4.17 emsal verildi. Esenyurt bölgesinde 4-5 emsaller var. Bu kadar büyük inşaatların önümüzdeki dönemlerde problem oluşturacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni projeler yolda

Toplamda 300 milyon lira ciro hedefiyle yola çıkan Beyaz İnşaat, önümüzdeki dönemde Florya'daki 11 bin metrekarelik arsasında proje üretecek. Zeytinburnu Merkezefendi lokasyonunda yeni bir otel yatırımı yapacak olan firma Büyükdere Caddesi'ndeki Levent Hastanesi'nin yerine önemli bir yatırım yapmayı hedefliyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

beyaz park topkapı beyaz inşaat topkapı Çukurova Grubu