Huzurlu Marmara / Huzurlu İnşaat A.Ş.

Huzurlu İnşaat A.Ş. firmasının Huzurlu Marmara projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
huzurlu marmara

Bayram Bıyıklı 'Huzurlu Marmara'ya ilgi çok yüksek'

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 16.01.2016
Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı, Huzurlu Marmara projesinin temel atma töreninde emlaktasondakika.com'a konuştu.
Huzurlu İnşaat'ın İstanbul'daki ilk projesi Huzurlu Marmara'nın temelleri atıldı. 27 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen ve yüzde 85'i deniz manzarasına sahip olan projenin yüzde 65'lik bölümü satıldı. Temel atma töreninde emlaktasondakika.com miktoronlarına konuşan Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı, çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bloklar arası 85 metre

"Çok mutluyum. Bugünkü temel atma törenimize soğuk havaya rağmen ilgi çok büyüktü. Buradan konut alanlar çok memnun çünkü herkes kazanıyor, kazanmaya devam edecek. Üzerinde çok çalıştığımız önemli bir yatırım. Yüzde 85'i yeşil alan, burada böyle bir proje bulmak çok zor. Günümüz binalarında bloklar arası mesafe 10-12 metreyken bizde bu uzaklık tam 85 metre. Tüm belediyelerin toplulaştırmaya ağırlık vermesi lazım. Bu, şehirdeki yeşil alanları çoğaltır"

İstanbul nüfusu çok arttı formül bulunmalı

"İstanbul'un nüfus yoğunluğu çok arttı. 100 kilometrelik bir mesafede 15-20 milyon kişinin yaşaması çok zor. Bu kapsamda devlet bir önlem alabilir. Bunlardan biri TOKİ'nin tüm emeklilere Anadolu'da ev yapması ve onları daha sakin yerlere taşıması olabilir. Bu sayede, İstanbul nüfusunda azalma olacaktır.  Gençler içinde Marmara ve Trakya bölgesindeki fabrikaları Anadolu'ya taşıyıp, oraları daha yaşanabilir hale getirmek lazım"

Huzurlu Marmara'nın zemini çok sağlam

"2009'daki yapı denetim neticesinde sağlam binalar yapılmaya başladı. Bugün ev almak isteyenler, gönül rahatlığıyla adım atabilir. Bizim Huzurlu Marmara'da yerin altında kullandığımız beton ve demirle üzerindeki 13 kat eşdeğer malzemeye sahip. Beylikdüzü'nün zemini çok sağlam. Fore kazık yapmaya dahi gerek kalmadı"

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

huzurlu marmara temel atma huzurlu marmara nerede bayram bıyıklı