bahçekent

Bahçekent'te alan da satan da kazanıyor!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 03.05.2016
İstanbul'un yeni uydu kentlerinden Bahçekent bölgesindeki konutlar yatırımcılara kazandırmaya devam ediyor.
Emlak Konut GYO'nun planlı kentleşme hareketiyle hayata geçen Bahçekent, her geçen gün değerine değer katıyor. İstanbul'un önemli uydu kentlerinden olan bölgede ilk olarak Emlak Konut GYO'nun 700 konutu satışa çıkmıştı.

3 sene önce 115 bin liraydı

Temmuz 2013'te satışa açılan konutlarda 1+1 dairelerin fiyatları 115 bin liradan, 2+1 dairelerin fiyatları 176 bin liradan, 3+1 dairelerin fiyatları 207 bin liradan ve 4+1 dairelerin fiyatları 256 bin liradan başlıyordu.

Bahçekent Flora geldi

O dönemde konut alıcıları tarafından yoğun ilgi gören ve kurayla sahiplerini bulan Bahçekent Emlak Konutları'nın hemen ardından bölge önemli yatırımlar aldı. Cihan İnşaat, Avrupark projesinin startını verirken Dağ Mühendislik-İzka ortaklığı Bahçekent Flora'ya imza attı. Yeni projelerle birlikte bölgede okul, cami, spor salonu gibi önemli yapılara da kavuşmuş oldu.

Fiyatlar yükselecek

115 bin liradan satışa açılan 1+1 daireler aradan geçen 2,5 yıllık süreçte büyük değer kazandı. Bugün devir ücreti olarak aynı evler için 100 bin lira civarında devir ücreti isteniyor. Kalan bölüm ağırlıklı olarak 120 aya varan vadelerle kapatılıyor. 10 yıllık süreç düşünüldüğünde, ilerleyen dönemde fiyatlar Bahçekent'te daha da yükselecek.

Uçuşa geçti

Tarihler Haziran 2014'ü gösterdiğinde Bahçekent Flora projesi satışa çıktı. O dönemde projede 1+1 dairelerin fiyatları 149 in lira seviyesindeydi. Bugün aynı dairelerin fiyatları 228 bin liradan başlayıp kat ve konuma göre 250 bin liraya kadar yükseliyor.

Avrupark Bahçekent bölgenin lideri

Avrupark Bahçekent projesinde ise bugün firma tarafından satılan 1+1'lerin hepsi tükendi. Ancak ilk alanlar tarafından satışa açılan konutlarda rakamlar 1+1'lerde 240 bin liraya kadar çıkıyor. Proje ilk satışa çıktığı 11 Nisan 2015'te yani tam bir sene önce 1+1'lerin fiyatları 163 bin liradan başlıyordu.

Yeni proje yolda

Yüksek prim fırsatını elinde bulunduran Bahçekent bölgesinde yeni projeler yolda. Dağ Mühendislik, Tual Bahçekent'i satışa açmaya hazırlanırken bölgede hayata geçirilen parklar, yeşille iç içe yaşama fırsatı sunuyor. Ayrıca Bahçekent, 3. Havalimanı ve 3. Köprü bağlantı yoluna yakınlığıyla da öde çıkıyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

bahçekent konut projeleri bahçekent satılık daire bahçekent daire fiyatları Emlak Konut GYO