Tema İstanbul / Artaş İnşaat - Mesa Mesken Sanayii A.Ş. - Öztaş-Kantur-Akdaş

Artaş İnşaat - Mesa Mesken Sanayii A.Ş. - Öztaş-Kantur-Akdaş firmasının Tema İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
atakent 4

Avrupa Konutları Atakent 4 geliyor

Konut Projeleri İrfan Sisli 23.09.2015
Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Atakent serisine yeni bir halka ekliyor.
Markalı projelerde güvenin simgesi Avrupa Konutları, Küçükçekmece Atakent bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi için kolları sıvadı. Aynı bölgede “Avrupa Konutları Atakent” adıyla 3 ayrı proje inşaa eden Artaş, yeni projesinde de seriyi sürdürecek. Artaş, “Avrupa Konutları Atakent 4” için bölgenin en önemli konumunda bulunan “eski Mintax deterjan fabrikasını” satın aldı. Atakent 4 ile yaklaşık 25 yıldır atıl vaziyette bekleyen bu fabrika yeniden hayat bulmuş olacak. 

eski mintax fabrikası

Eski Mintax deterjan fabrikası

30 bin metrekare alana kurulacak

Avrupa Konutları Atakent 4 projesi yaklaşık 30 bin metrekare alanda 600 konuttan oluşacak. Projenin ayrıntıları henüz belli değil fakat Avrupa Konutları markasının standartları bu projede de uygulanacak.

Eski Mintax Fabrikası yeniden hayat bulacak

Yaklaşık 30 bin metrekare araziye sahip Mintax deterjan fabrikası 1990 yılında arıtma tesislerini yaptırmadığı ve bacalardan çıkan atık gazlar çevre sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle Küçükçekmece Belediyesi tarafından süresiz olarak mühürlenmişti. O günden bugüne fabrika atıl vaziyette bekliyordu. Atakent 4 fabrikayı yeniden hayata döndürecek.

Artaş Avrupa konutları Atakent 4