ankara-golfkent-yemyesil-spor

Ankara Golfkent, Yemyeşil Spor etkinliğine ev sahipliği yapacak!

Konut Projeleri 18.11.2016 15:08

Ankara'nın en önemli gayrimenkul yatırımları arasında yer alan Golfkent, 20 Kasım 2016 günü Yemyeşil Spor etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Başkentin yeni yaşam merkezi Ankara Golfkent, 20 Kasım 2016 Pazar günü saat 10:00'da Dünya Şampiyonları ile golf severleri buluşturuyor. 9. Dünya Teakwondo Poomse Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak ülkemize gurur yaşatan ve 4 kez Dünya Şampiyonu olan Mustafa Yılmaz, 10. Taekwondo Poomse Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Elif Aybüke Yılmaz ve Türkiye Tırmanma Şampiyonu Dr. Kadir Murat Altıntaş ‘‘Yemyeşil Spor'' etkinliğinde bir araya geliyor. 

Ankara'da standartlara uygun tek golf sahası Golfkent'in 9 delikli sahasının çimlenmesine de denk gelen etkinlikte sporseverler, Ankara'nın oksijeni en bol yeri Golfkent'te yapılacak geleneksel hafta sonu kahvaltısının ardından üç şampiyonun golf sahasındaki performansını izleyecekler. 

Golfü Ankara'da daha da yaygınlaştırmak için yapılan bu gösteri performansı sonrası oluşturulan panelde şampiyonlar sporda yarış kavramını masaya yatırıp, konuklardan gelecek soruları cevaplayacaklar. Konu ile ilgili açıklama yapan Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar “Amacımız Ankara'da özellikle yabancı misyon tarafından büyük ilgi gören ve insanımız nezdinde sporda yükselen yeni değeri temsil eden Golfkent'teki golf etkinliklerini yaygınlaştırmak. Bu nedenle insanımızın kalbini fethetmiş dünya şampiyonlarını golf sahasında yan yana getiriyoruz. Daha fazla yemyeşil spor, outdoor spor diyoruz. Kültürel ve sportif derinliği olan böylesi etkinliklerle başkentlileri buluşturmaktan memnunuz” diyerek şöyle devam etti: “Golf felsefesi ve vizyonu olan elit bir spor dalı... Golf; bakış açısı ve kişilik olarak gönül verenleri farklı kılan bir süreçle sizin yanınızda yer alıyor. Biz böylesi bir serüveni yaşamak isteyenler için Golfkent olarak yepyeni davetlere hazırlanıyoruz.''

Golfkent “Burada Hayat Şahane” sloganı ile hafta sonu etkinlikleriyle Ankaralıları yepyeni buluşmalara çağırıyor. Ankara'da projemiz biri uluslararası diğeri ulusal 2 ödül aldı. Ankara Golfkent Avrupa İş Dünyası Ödülleri EBA tarafından 2 yıl üst üste ülke şampiyonu seçildi. Doğan Medya Grubu tarafından düzenlenen sadece yeni inşaat ve konsept projelerinin yarıştığı “Sign of the City 2015 ve 2016'da “Premium Proje” seçildi.