Ankara Golfkent projesinin yemyeşil alanı

Ankara Golfkent, ‘en iyi konut’lar arasında!

Konut Projeleri Emine Pile 31.10.2015
Çevreci yönü ile öne çıkan ve doğal yapıya uygun bir şekilde tasarlanan Ankara Golfkent, Sign of City Awards’ta finalist oldu.
Turyap tarafından Ankara'da hayata geçirilen Ankara Golfkent, Türkiye'nin en prestijli gayrimenkul ödül yarışması "Sign of City Awards 2015"te, ‘En İyi Konut' kategorisinde 3 finalist arasında bulunuyor. Çevreci ve sürdürülebilir vizyona sahip projelerin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Sign of the City Awards”, bu yıl yeni kategori olarak ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi' ve ‘Genç Mimar Teşvik' dallarına da yer verecek. 

Golf sahası, Kevin Ramsey imzasını taşıyor

Çevreci yönü ile öne çıkan Ankara Golfkent projesi toplam 1 milyon 260 metrekare alanda 4 etap üzerinde yatay, dikey blok ve villaların yer aldığı 700 bin metrekare yeşil alanı ile Türkiye'nin en yeşil projesi olmaya aday. Projenin golf sahası, 26 ülkede 160'ın üzerinde yaptığı sahalar ile dünyanın en ünlü golf sahası tasarımcılarından Kevin Ramsey imzasını taşıyor.

Sign of the City Awards'ın Jüri Başkanı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kentsel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk olacak. Sign of the City Awards'ın jürisinde yer alacak isimlerden bazıları ise şöyle: GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik, GYODER Başkanı Aziz Torun ve JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, Tarihçi ve Seyahat Yazarı Saffet Emre Tonguç, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Mert Şener, İTÜ Mimarlık Fakültesi Prof. Dr.Vedia Dökmeci ve AMSTAR Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü Zafer Baysal.

Ankara Golfkent Sign of City Awards 2015’