Göl Panorama Evleri / Emlak Konut GYO - Be-Ma İnşaat

Emlak Konut GYO - Be-Ma İnşaat firmasının Göl Panorama Evleri projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
toki, toki sosyal konut

Anadolu Yakası'na da sosyal konut geliyor

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 29.03.2016
TOKİ Başkanı Ergün Turan Anadolu Yakası'nda sosyal konut inşa etmek için yeni alanlar ürettiklerini söyledi.
Turan, İstanbul Finans Merkezi'nde işe nisan ayı itibarıyla başlayacaklarının da altını çizdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Anadolu Yakası'nda sosyal konut için yeni alanlar üretmeye devam ettiklerini belirterek, "Ancak bu sosyal konutların nerede olacağını söylemeyeceğim. Yoksa spekülasyon yapılarak fiyatlar artırılıyor" dedi.Turan, 5'inci ayın sonu itibarıyla 25 bin konutun ihalesine çıkılmış olacağını, yıl sonu itibarıyla da 60 bin sosyal konutun inşaatına başlayacaklarını anlattı. Bunun, günde 250 konutun bitirilmesi ve ihale edilmesi anlamına geldiğini söyleyen Turan, son dönemde "mutlak kalite" prensibi ile çalıştıklarını, kalitede farklı bir evreye geçtiklerini belirtti.  

DÖNÜŞÜMDEN KAZANMIYORUZ

Turan, 49 ilde aktif kentsel dönüşüm şantiyeleri bulunduğunu, Anadolu'da kentsel dönüşümü sübvanse ederek yaptıklarını anlattı. Turan 2016'da İstanbul'da kentsel dönüşümde aktif rol alacaklarını belirterek, amaçlarının "İstanbul'un değerini yükseltmek" olduğunu, ayrıca İstanbul'da bir sanayi tesisi yeri oluşturup ihale etmeye çalışacaklarını söyledi.

Balon değil talep patlaması

Geçen yıl konut satışının yüzde 10,6 arttığını belirten Turan, "Konutta balon kaygısı yok. Balon patlaması değil talep patlaması yaşıyoruz" dedi. Yabancılara konut satışının da arttığını, geçen yıl 22 bin 830 ev satıldığını dile getiren Turan, bu yıl da yabancılara satışların artarak devam edeceğinin altını çizdi.

3 bankayı biz yapacağız

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Turan, inşaat sektöründe çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, İstanbul Finans Merkezi'ne kamu tarafı olarak nisan ayında başlayacaklarını ve kamu olarak 3 bankanın binasını yapacaklarını belirtti. Turan, "Bütün mega projeler dalgalanmalara rağmen devam ediyor. Üçüncü köprü, Yeni Havalimanı, İstanbul Finans Merkezi, liman, hızlı tren ve otoyol gibi yatırımların inşaatları hızla sürüyor. Türkiye güvenli liman olmaya devam ediyor" diye konuştu.

toki toki sosyal konut İstanbul Finans Merkezi TOKİ Başkanı Ergün Turan