Adnan Alper: Yalın Evler'in emsali Türkiye’de bulunmuyor!
Haberler / Konut Projeleri / Adnan Alper: Yalın Evler'in emsali Türkiye’de bulunmuyor!

Adnan Alper: Yalın Evler'in emsali Türkiye’de bulunmuyor!

Konut Projeleri 26.11.2012 08:42

Yalın Evler Satış ve Pazarlama Müdürü Adnan Alper, Göktürk’te butik bir proje olarak yükselen Yalın Evler projesini Emlaktasondakika.com Genel Müdür Yardımcısı Fatih Işık’a anlattı

 

Emlaktasondakika.com Genel Müdür Yardımcısı Fatih Işık, Yalın Evler projesi Satış ve Pazarlama Müdürü Adnan Alper ile kısa bir röportaj gerçekleştirdi.
 
Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
Üniversiteden sonra Amerika Konsolosluğu'nda 3 yıl çalıştım, sonra 17 yıl Amerika'da kaldım. 3 yıl turizm sektöründe çalıştım. İş hayatım boyunca neredeyse tüm dünyaya çeşitli ürünlerin satışını yaptım. Türkiye'ye döndüğümde inşaat sektöründe çalışmaya başladım ve 6 yıl İnanlar İnşaat, sonrasında Keleş İnşaat ile anlaştıktan sonra Göktürk Yalın Evler projesinin satış pazarlamasında görev almaya başladım.
 
Yalın Evler projesinden bize biraz bahseder misiniz?
 
Yalın Evler projesi, ormanın içinde 146 konut ve 10 ticari alandan oluşuyor. 7 farklı tipte daire bulunuyor. Fakat konvansiyonel olduğu için daire tipi 80'e çıkabiliyor. Proje içinde 350 araçlık otopark bulunuyor.  Konutlar 67 metrekare ile 261 metrekare arasında değişiyor. Projenin en büyük özelliği çelikten yapılıyor olması. Türkiye'de böyle bir projenin emsali bulunmuyor. Dış cephesi çelik ve camdan oluşuyor. Asansörlerimiz transparan sadece cam bulunuyor. Çelikler duvarların içinde gizli, evlerin içinde çok kolay değişiklikler yapılabiliyor. Dış cephe cam olduğundan güneş ışığını her yerden alabiliyor, istemediğinizde ise güneşlikleri kapatarak içerisinin ışığını karartabiliyorsunuz. 
 
Projenin satışları nasıl gidiyor? Daha çok kimler tercih ediyor?
 
Satışların şimdilik yüzde 10'luk bir kısmının satışı tamamlanmış durumda. Projemizde 1. sınıf malzeme kullanılıyor.  Portföyü A ve A plus müşterilerden oluşan Yalın Evler projesinden CEO ve üst düzey yöneticiler oturmak için ev alıyor.
 
Yalın Evler projesinin satışı tamamlanınca hangi projede yer alacaksınız?
 
Yalın Evler benim için çok özel bir proje ve satışı tamamlanınca Toronto'ya dönmeyi düşünüyorum.
 
Fatih Işık/Emlaktasondakika.com