AcarBlu Rezidans
Haberler / Konut Projeleri / Acarlar, Beykoz’da yeni bir projeye imza atacak

Acarlar, Beykoz’da yeni bir projeye imza atacak

Konut Projeleri 01.12.2015 13:50

Türkiye’nin öncü firmalarından Acarlar Şirketler Topluluğu, Acarkent’ten sonra İstanbul’un kalbi Beykoz’da yeni bir projeye daha imza atıyor.

Acarlar Şirketler Topluluğu'nun yeni projesi AcarBlu Rezidans, şehre yakın ancak şehrin kalabalığından ve trafiğinden uzak, sürdürülebilir bir yaşam alanı sunuyor. Prestijli ödüllere sahip olan ünlü mimarlık firması DOME+Partners imzalı proje, merkezi konumu, ulaşım noktalarına yakınlığı ve ayrıntılı proje tasarımıyla dikkat çekiyor. Klasik mahalle kültürüyle lüks rezidans hayatını bir arada sunan AcarBlu'nun anahtar teslim tarihi 2016 yılının Ağustos ayı olarak planlanıyor.

Acar Blu rezidans

Akıllı bina örneğine değişik bir boyut 

117 metrelik iki kulede yer alan 240 daireden meydana gelen AcarBlu Rezidans, 1+1, 2+1, 3+1, 3,5+1, 4,5+1 ve 2.100 metrekarelik penthouse seçenekleriyle satışa sunuluyor. Herkesin kendi tarzına uyum sağlayacak kat planlarının tasarlandığı projenin iç dekorasyonunu ise ünlü içmimar Brigitte Weber'in kendi adını taşıyan mimarlık ofisi üstleniyor. 1. Kattan penthouse'a kadar kesintisiz manzaraya sahip dairelerin herbirinde bulunan özel teraslar projenin önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. Rüzgar hızını hesaplayarak tasarlanan ve yaz kış kullanılabilecek özel terasları, bahçeleri, çevre düzenlemesi ve sosyal alanlarıyla zengin bir yaşam alanı sunan AcarBlu Rezidans İstanbul'un içinde lüksü ve doğallığı buluşturan bir yaşam alanı sunuyor. AcarBlu'da yaşayanlara özel sinema salonu, restoranlar, masaj odaları, toplantı ve oturma köşeleri gibi sosyal imkanların yanı sıra 10.000 metrekarelik bir araziye yayılan açık hava alanları bulunuyor.

Yeşil bina kriterlerine uygun olarak tasarlanan AcarBlu, dünyanın önemli sürdürülebilirlik sertifikaları arasından yer alan “Leed Gold Serfikası”nı da almaya hak kazanarak akıllı bina örneğine değişik bir boyut kazandırıyor.