3. İstanbul / Asaf İş Adi Ortaklığı

Asaf İş Adi Ortaklığı firmasının 3. İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
3. istanbul

'3. İstanbul için 8 kat fazla talep topladık'

Konut Projeleri Emine Pile 25.11.2016
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, "2016’da 1.5 milyon rakamını aşmak sürpriz olmaz" dedi.
Konut sektöründe, bankaların faiz indirimleri ve inşaat firmalarının kampanyaları ile  neredeyse kredili evlerin yok sattığı şeklinde yükselen bir satış ivmesinin yakalanmasını değerlendiren Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Gayrimenkul satış oranlarının geçen yıla göre ciddi bir şekilde yükselişinin en açık sebebi  düşük faiz ve uzun vadeli ödeme seçeneklerinin oluşmasıdır. Kredili satışların artması ve sektörün ivme kazanması, fedakârlığın ürünü olarak değerlendirilmelidir” dedi.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Devletimizin arkasında duran, iç piyasayı canlı tutan kampanyaların etkisiyle, 2015 yılında 1.2 milyonluk satışa imza atan sektörün, 2016 yılında konut satışları rakamında 1.5 milyonluk eşiği aşması sürpriz olmayacaktır. Bizde yakın zamanda satışa çıkacağımız 1.236 konutluk yeni projemiz “3. İstanbul” için 8 kat fazla talep topladık. Bu da Türkiye'nin geleceğine olan güveni apaçık göstermektedir. Ekim ayında %37 olarak gerçekleşen ipotekli konut satışı, faizlerin daha makul bir seviyeye inmesiyle Kasım ayında %50'nin üzerine rahatlıkla çıkacaktır” diye konuştu.

Fuzul Grup Faruk Akbal konut kredisi 3. İstanbul