216 Butik’te 1+1 daire 145 bin TL!

216 Butik’te 1+1 daire 145 bin TL!

Konut Projeleri 07.05.2012 09:42

216 Yapı, 114 daireden oluşan özel projesi 216 Butik’i satışa sundu. Yaz-kış kullanılabilen yüzme havuzu, gezi alanları , fitness center, servis bekleme odası ve çocuk oyun alanın da yer aldığı projede 1+1 dairelerin fiyatı 145 bin liradan başlıyor

216 Yapı, 114 daireden oluşan özel projesi 216 Butik'i satışa sundu. Yaz-kış kullanılabilen yüzme havuzu, gezi alanları , fitness center, servis bekleme odası ve çocuk oyun alanın da yer aldığı projede 1+1 dairelerin fiyatı 145 bin liradan başlıyor

216 Yapı, ayrıcalıklı bir projeden ev almak isteyenler için 216 Butik'i inşa ediyor. İstanbul'un Anadolu yakasının en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Çekmeköy'de 5 bin metrekare alanda inşa edilen 216 Butik, üç blokta, 114 daireden oluşuyor. Yapımına Mart ayında başlanan 216 Butik, 23 ayda yani Şubat 2014'te tamamlanacak.

Projede yer alan 69 metrekare 1+1 daireler 145 bin liradan, 118  metrekare 2+1 daireler 255 bin liradan, 143 metrekare 3+1 dairelerse  320 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Peşin alımlarda yüzde 20'ye varan indirimin yanı sıra şirket bünyesinde 24 aydan 36'aya vade farksız taksitlendirme de yapılıyor. Bunun yanı sıra 216 Butik'ten ev almak isteyenler için Vakıfbank ile anlaşma sağlandı.

Yüzde 70'i sosyal alan

12 milyon liraya mal olacak 216 Butik'in benzerlerinden çok farklı bir proje olduğunu söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Biz de daire sakinlerimize kendilerini özel ve mutlu hissettirecek her şeyi düşündük. Bir kere arsanın yüzde 70'den fazlasını sosyal  alana ayırdık.  Projede yaz –kış kullanılabilen bir yüzme havuzunun yanı sıra gezi alanları, fitness center, sauna, kapalı otopark, servis bekleme odası, çocuk oyun alanı, kamelya ve 24 saat güvenlik yer alıyor” dedi. 

Bundan önceki  projeleri 216 Sancaktepe'de olduğu gibi 216 Butik'te de engellileri unutmadıklarını ifade eden Dündar, “Asansör seçimimizde onları da düşünerek tercih yaptık. Ayrıca  yürüyüş yolu ve merdivenleri de onları düşünerek planladık”  açıklamasında bulundu.

Merkezi konuma sahip

216 Butik'in merkezi konumuyla da dikkat çektiğini belirten Bilent Dündar, “Projemiz lokasyon itibariyle Anadolu yakasının hızla büyüyen ve yenilenen bölgesi Çekmeköy Taşdelen'de bulunuyor. 216 Butik, Boğaziçi ve FSM Köprüsü'ne 20 dakika, İkea, Meydan ve Buyaka Alışveriş Merkezi'ne 10 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve Üsküdar sahiline ise 20 dakika uzaklıkta yer alıyor” diye konuştu.

Yatırıma devam  

Son olarak 216 Yapı hakkında da bilgi veren Bilent Dündar şunları söyledi:

216 Yapı'yı herkes 208 konuttan oluşan 216 Sancaktepe Konutları ile tanısa da aslında biz uzun yıllardan buyana inşaat sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Biota A.Ş. Çekmeköy ve Sancaktepe Fabrikaları, Dermocos A.Ş. Altunizade Genel Merkez Binası, Biota Vakfı Yunus Emre Kültür Merkezi ve 216 Sancaktepe Konutları bugüne kadar yaptığımız projelerden sadece bir kaçı. Bundan sonra bizi İstanbul'un hatta Türkiye'nin değişik şehirlerinde farklı konut projeleri yaparken göreceksiniz.”

216 Yapı Projeler Müdürü Kenan Koçak

 

 

Ben sizlere 216 Yapı, projelerinin diğer projelerden farklılıklarını anlatmak istiyorum.

Öncelikle projelerimizi yapacağımız bölgelerin seçiminde, deprem güvenilirliği ve fay hattına olan uzaklıkları ön planda tutuyoruz. Bu konuda deprem uzmanlarından da zaman zaman görüş alıyoruz.

İnşaatlarımızın betonarme uygulamalarında Belediye Yapı Kontrol Birimlerini, Yapı Denetim firmasını, kendi uzman personelimizi ve taşeronlarımızın mühendislerini , dörtlü kontrol mekanizmasını sağlayacak şekilde oldukça etkin, titiz ve kararlı bir şekilde  değerlendiriyoruz. Bu konuda ödün vermeyen bir firmayız.

Projelerimizde kullanılacak her malzemeyi, birinci sınıf, TSE normlarına uygun, daha önce uygulamalarda kullanılmış, referans alınabilen ve marka olmuş ürünlerden titizlikle seçiyoruz. Ses ve ısı yalıtımını maksimum derecede sağlayan üçlü cam sistemini tercih eden ender firmalardanız.

Projelerimizde sosyal alanlarımızı, site içi araç hareketlerinden ve yaşam alanlarından mesafeli noktalara tesis etmeyi tercih ediyoruz.

Projelerimizde odaklandığımız noktalar, engellilere engelsiz yaşamı nasıl sağlayabileceğimiz? Yaşlılarımız kalan ömürlerini nasıl daha sakin ve dingin bir şekilde geçirirler? Evdeki küçük çocuklarımız site içinde güvenli oyun zamanlarını nasıl geçirecekler? Annelerin nasıl daha huzurlu ve kaliteli yaşayabilecekleri? Babaların nasıl daha az taksit ve aidat ödeyebilecekleri? Öğrencilerin tehlikesiz bir şekilde üşümeden  ve ıslanmadan nasıl servislerini bekleyebilecekleri? Ve bunun gibi birçok konuda sorular yaratarak projeye adapte edebilme uğraşısı içerisindeyiz.

Havuzlarımız güneş ışığını alabilecek şekilde dizayn edildi. Yazın yanlardan açılabilen havuzlarımız kışın da tamamen kapalı kullanılabiliyor.

Metrekare olarak ta 216 Butik hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

216 Butik'te,  toplam arazi alanı  4 bin 752 metrekaredir. Toplam inşaat alanı ise 17 bin 582 metrekare. Bina oturum alanı da 890 metrekare , sosyal alan içinse projede 3 bin 862 metrekare ayırdık. Projede çocuk  havuzu 35 metrekare, yetişkin havuzuysa 135 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

 216 Yapı Satış ve Pazarlama Müdürü Şafak Bamyacıoğlu 

Sizlere 216 Butik'in fiyatları ve ödeme konusunda sağladığımız kolaylıklar hakkında bilgi vermek istiyorum. İstanbul'un Anadolu yakasının en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Çekmeköy'de inşaa edilen 216 Butik'te 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerimiz bulunuyor. Projede yer alan 69 metrekare 1+1 daireler 145bin liradan, 118 metrekare 2+1 daireler 255 bin liradan, 143 metrekare 3+1 dairelerse 320 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Peşin alımlarda yüzde 20'ye varan indirimin yanı sıra şirket bünyesinde 24 aydan 36 aya vade farksız taksitlendirme de yapıyoruz. Buna göre 145 bin liraya satılan 1+1 dairenin yüzde 25'i olan 36 bin 250 lirayı peşin olarak alıyoruz. Geriye kalan 108 bin 750 lirayı da 36 ay taksit yapıyoruz. Aylık taksitlerimiz sıfır faizle ortalama 3 bin liraya geliyor.

Bunun yanı sıra daha az peşinat ödeyebilecek ve daire tesliminden sonra taksit ödemeye başlamayı tercih edenler için de yine vade farksız teslimde taksit ödeme seçeneğimiz var. Ayrıca daire fiyatının yarısını peşin verenler, kalan kısmı 60 ay sıfır faizli ödeme imkanına da sahip olacak. Kredi konusundaVakıfbank ileanlaşma sağladık. Kısacası iyi bir projeden ev sahibi olmak isteyenler için her türlü kolaylığı sağlıyoruz.

Sözlerime burada son verirken, hepinize geldiğiniz için bir kez daha teşekkür eder, varsa sorularınızı almak isterim.