ziraat bankası

Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranlarını 0,98’e çekti

Konut Kredileri 10.05.2018 14:03

Başbakan Binali Yıldırım’ın Türkiye Bankalar Birliği 61. Genel Kurulu'nda verdiği konut kampanyası müjdesi ile bankalar faizleri düşürmeye başladı.

7 Mayıs 2018 günü gerçekleştirilen Türkiye Bankalar Birliği 61. Genel Kurulu'na Başbakan Binali Yıldırım da katılmıştı. Binali Yıldırım toplantıda ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulunmuş ve konut piyasasına da değinmişti. 

Yıldırım, konut stoğunun azaltılması için kampanya yapılacağını söyleyerek, "Ziraat Bankası ve diğer bankalar konut stoğunu azaltmak için kampanya başlatacak." dedi.

Konut sektöründe yeni bir kampanyanın başlayacağını belirten ve bankalara faiz indirimi çağrısında bulunan Binali Yıldırım'ın çağrısı ile bankalardan da faiz indirimi müjdesi gelmeye başladı. İlk hamle Ziraat Bankası'ndan geldi.

Ziraat Bankası önderliğinde başlayan kampanya kapsamında bugün Ziraat Bankası, 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e çektiğini duyurdu. 

Bankadan yapılan açıklamaya göre geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası'nın, bugün öncü bir adım daha atarak yarından itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0,98 olarak belirlediği ifade edildi.