konut kredisi

Konuta devlet katkısı, inşaat sektörüne de bankalara da yarayacak

Konut Kredileri Emine Pile 28.01.2015
Konut almak isteyenler için vatandaşı sevindiren yüzde 15 devlet katkısı, inşaat sektörü kadar bankacılık sektörünü de olumlu yönde etkileyecek.
Konut edindirme kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konut kredisinde yüzde 15 devlet katkısı açıklaması tasarrufu özendirirken inşaat ve bankacılık sektörünü de doğrudan etkiliyor. 

Davutoğlu'nun yapılan birikimin üzerine karşılıksız yüzde 15 yardım yapılacağına dair açıklamasının vatandaş için çok büyük bir fırsat olduğunu belirten Elit Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, önemli açıklamalar yaptı. Sektöre canlılık geleceğini vurgulayan Elit Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, “Konut almak isteyenler devletin de vereceği katkı sayesinde daha kolay ev sahibi olabilecek. Bu durumun talebi ciddi şekilde arttırmasını bekliyoruz. Konut almak isteyenler, bu şekilde istedikleri eve daha hızlı ve kolay ulaşabilecek. Tasarruf sağlayacak uygulama sayesinde enflasyon düşecek.” dedi.

Yıldızhan, bankacılık sektöründe de büyük canlanmaya neden olacağını kaydederek, konut kredileri açısından eski ivmenin yakalanacağını belirtti. 

konut kredisi konutta devlet desteği yüzde 15 devlet desteği