konut kredisi faizlerini anlatan tablo

Konut kredisi taksitleri ne kadar?

Konut Kredileri Uğurcan Tokay 03.02.2016
Ev almak isteyenlerin bekleme süreci devam edecek gibi gözüküyor. Konut kredisi faizleri, ev alacakların gözünü korkutuyor.
Son dönemde konut kredisi faizlerinin yükselişi, piyasalarda durgunluğa neden oluyor. Gayrimenkul sektörünün hareketli günlerine kavuşması için faizlerin düşmesi gerekiyor. Ev almak isteyenler, şu anda beklemeye geçmiş durumda.

Bazı konut projelerinde bankalarla yapılan anlaşmalar sayesinde faizler, az da olsa inebiliyor. Ancak bunlar dışında bugün en ucuz faiz yüzde 1,17 ile Vakıfbank'ta gözüküyor. Üstelik 5 ve 10 yıl vade için geçerli. En yüksek faiz oranı ise 10 yıl vade için yüzde 1,42 faiz uygulayan Abank'ta.

tablo

100 bin liralık bir kredi çektiğimizde ne kadar ödeyeceğiz?

100 bin liralık konut kredisi kullanılması durumunda en düşük taksit 120 ay vadede 1624 lira ile Kuveyt Türk'te. Üstelik bu taksit bedeline dosya masrafı dahil. 120 ay sonunda kullanılan 100 bin liralık kredinin geri ödemesi 194 bin 880 lira oluyor. Listedeki en yüksek taksit bedeli ise 1839 lirayla Anadolubank'ta. Bunların dışında DD Mortgage'ın 14 bin liralık dosya masrafı da dikkat çekiyor. 

Uğurcan Tokay/ emlaktasondakika.com

konut kredisi faizleri şubat 2016 konut kredisi aylık taksit faiz oranları konut faizleri