konut kredisi faiz tablosu 2015 haziran

Konut kredisi faizleri seçimden sonra hangi seviyede?

Konut Kredileri Uğurcan Tokay 12.06.2015
Ev almak isteyenlerin yakından takip ettiği konut kredilerinde faizler, seçimden sonra da aynı seviyede.
Milletvekili seçimlerinin ardından ortaya çıkan tabloya bağlı olarak doların bir anda 2.80 barajını aşması, piyasalarda tedirginliğe sebep oldu. Ancak daha sonra doların tansiyonunun düşmesiyle birlikte 2.70 seviyelerine geriledi.

Peki konut kredisi faiz oranları, bu tabloya bağlı olarak nasıl bir gelgit yaşadı. Rakamlara bakıldığında birçok bankanın faiz oranı hala, 1 puanın altında. Genel tabloya bakıldığında DD Mortgage, 5 ve 10 yıl vadeli konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0,96'da sabitlemiş olarak gözüküyor.

Yapı Kredi ve Finansbank ise 60 ve 120 ay vadeli konut kredisi faizlerini yüzde 0,99 olarak açıkladı. Önümüzdeki dönemde doların hareketine göre değişebilecek oranların hangi seviyeye geleceği merak konusu.

Uzun süredir bu bantta seyreden faiz oranlarının daha fazla düşmeyeceği konuşulanlar arasında. 5 yıllık vadesi yüzde 0,99 olan Kuveyt Türk ve Türkiye Finans bankaları, 120 ay vade de puanı 1'in üzerine çıkarmış durumda. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=konut+kredisi+faizleri+haziran+2015'>konut kredisi faizleri haziran 2015</a>

*Tablo, Kredi Pazarı'ndan alınmıştır.

konut kredisi faiz oranları konut kredisi faizleri haziran 2015