Güneş Sigorta'dan MikroKonut ile dar gelirliye özel konut sigortası!
Haberler / Konut Kredileri / Güneş Sigorta'dan MikroKonut ile dar gelirliye özel konut sigortası!

Güneş Sigorta'dan MikroKonut ile dar gelirliye özel konut sigortası!

Konut Kredileri 17.04.2013 09:56

Türk sigorta sektöründe bir ilke imza atan Güneş Sigorta, dar gelirli vatandaşları sigorta ürünleri ile tanıştırmak için geliştirdiği MikroKonut Sigortası ile evleri, ayda 1TL’ye güvence altına alma imkanı sunuyor. MikroKonut’tan öncelikle MikroKredi programı kapsamında kredi kullanan dar gelirli 60.000 kadın yararlanacak

Güneş Sigorta, MikroKonut Sigortası ile dar gelirli vatandaşlara, ister kiracı olsunlar ister ev sahibi, yuvalarını temel risklere karşı ayda 1TL'ye güvence altına alma imkanı sunuyor. MikroKonut'tan ilk aşamada dar gelirli kadınların ekonomik yaşama katılmaları için uygulamaya konulan ve ülkemizde Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından yürütülen MikroKredi programı kapsamında kredi kullanan 60.000 kadın yararlanabilecek.

Dar gelirli vatandaşların da konut sigortası sahibi olabilmesi amacıyla hazırladıkları MikroKonut Sigortası'nı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “2011 yılı sonunda TİSVA'nın yürüttüğü MikroKredi programı için, Büyükkaya Brokerlik aracılığı ile dar gelirli kadın girişimcilere özel MikroSigorta'yı geliştirdik. Bunun ardından şirketimizde, neden mikro ürünlerimizi çeşitlendirmeyelim düşüncesi doğdu ve yeni ar-ge çalışmaları başladı. Sonucunda ise MikroKonut Sigortası ortaya çıktı” dedi.

MikroKonut Sigortası'na sahip olmada önceliği yine MikroKredi kullanan kadınlara verdiklerini söyleyen Çetin sözlerini şöyle sürdürdü; “Güneş Sigorta olarak mikro ürünler sunmadaki en büyük amacımız normal şartlarda sigorta ürünlerinden faydalanma şansı olmayan kitleleri sigortalı yapmak. Böylece hem onların karşılaşacağı risklerden en az hasarla çıkmalarını sağlamak hem de toplumumuzdaki sigorta bilincini yükseltmek. Bu bakış açısından hareketle ürün geliştirmeye devam edeceğiz.”

MikroKonut sahipleri oturdukları evi yangından yıldırıma, sel-su basmasından yer kaymasına kadar birçok temel riske karşı teminat altına alabilecek.