en_dusuk_konut_kredisi_veren_bankalar
Haberler / Konut Kredileri / En Düşük Konut Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları 2021

En Düşük Konut Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları 2021

Konut Kredileri 16.04.2021 16:35

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları, Erken Kapama Cezası, Tüketici Heyeti, Devlet Bankaları Konut Kredisi Faizi başlıklarının ayrıntıları haberimizde

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları 2021 yılında da devlet bankaları olarak göze çarpıyor. Konut almak isteyen kişiler, devlet bankalarından piyasadaki en düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyor. Bununla birlikte bazı markalı konut projelerinin anlaşması bulunduğu bankalar üzerinden yüzde 0,99 seviyelerinden kredi kullandırabiliyor. Ancak bu da genellikle 60 ay vade üzerinden gerçekleşiyor.

En Düşük Konut Kredisi Veren Banka

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak sıralanıyor. Devlet bankaları, hali hazırda en düşük faizle konut kredisi sağlayan bankaların başında geliyor. HSBC ve TEB gibi bankalar ise en yüksek konut kredisi faizine sahip bankalar olarak göze çarpıyor. Bu kurumlarda oran yüzde 2 seviyelerinde seyrediyor.

En Düşük Konut Kredisi Bankalar

Ziraat Bankası 120 ay vade için yüzde 1,37 oranında, Halkbank 120 ay vade için yüzde 1,38 oranında ve Vakıfbank 120 ay vade için yüzde 1,32 oranında faiz uygulanıyor. Anlaşmalı konut projelerinin dışında devlet bankaları, en düşük faiz oranını uygulayan bankalar olarak konut finansmanı sağlıyor.

Konut Kredisi Erken Kapama Kapatılabilir Mi?

Konut Kredisi Erken Kapatılabilir Mi sorusu, finansman kullanan kişiler tarafından sıklıkla soruluyor. Aslında ilk yıllarda faizin büyük bir bölümü ödendiği için taksit ödemeye devam etmek, finansman açısından mantıklı gözüküyor. Konut kredisi erken kapama seçeneği, bankayla yapılan anlaşma kapsamında farklılık gösterebiliyor. Bazı bankalar erken kapama cezası uygularken, bazı bankalar bu sisteme yer vermiyor. Genellikle konut kredisi erken ödeme tazminatı kapsamında komisyon alınabiliyor. Ancak Tüketici Hakem Heyeti noktasında bu anlamda örnekler var. Bununla birlikte konut kredisi erken ödeme cezası iade dilekçesi örneği ile bu noktada ödenen cezanın geri alınma imkanı sağlanabiliyor.