ismet yıldırım

'Silivri 3. Etap'ta kira öder gibi ev sahibi yapacağız'

KİPTAŞ 28.03.2018 11:47

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Silivri Konutları 3.Etap projesinin basın lansmanında proje ile ilgili bilgiler verdi.

Bugüne dek 80 bin konut inşa eden KİPTAŞ, Silivri Konutları 3. Etap projesini görücüye çıkardı. İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşların müracaat edebileceği projede müracaatlar 28 Mart itibariyle alınacak.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, proje lansmanında Silivri Konutları 3.Etap projesinin orta ve dar gelirli aileler için geliştirildiğini belirtti.

Yıldırım, “İstanbul'un her bölgesi gün geçtiği değer kazanıyor. Alt ve orta gelirli aileler için geliştireceğimiz projemiz lokasyonu ile son derece cazip bir bölgede yer alıyor. Hem yazlıkçıların hem kışlıkçıların tercih ettiği Silivri'de inşa ettiğimiz bu projede E5 Karaoylu ve TEM Otoyolu'na çok yakın mesafede, Silivri merkeze de 1.2 km mesafede… Silivri'nin merkezinde önemli bir projeye hep beraber imza atacağız inşallah. Alt ve orta gelir vatandaşımızın konut edinmesi amacıyla uygun fiyatlarla satışa sunacağız. 2+1 92 metrekare daireyi 195 bin lira fiyatla çıkarıyoruz. 36 ay vademiz var. Ayrıca banka kredisi ile yüzde 20 peşin alarak 120 ay banka kredisi ile kira öder gibi cazip imkanlar sunuyoruz" açıklamasında bulundu. 

KİPTAŞ SİLİVRİ 3. ETAP PROJESİ'NDE BAŞVURU ŞARTLARI!

KİPTAŞ olarak Silivri 3. Etap'ta konut sahibi olabilme şartlarını da ayrıca belirlediklerini belirten İsmet Yıldırım

"Silivri projemizden ev sahibi olmak isteyenler için; 

  • Hiç evi olmama şartı,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı,
  • İstanbul ilinde oturma şartı,
  • 24 ay bu konutları satmama şartı getirdik" dedi. 

28 Mart ile 18 Nisan arasında talep toplayacak olan KİPTAŞ, fazla talep olursa ise kura çekeğini duyurdu.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com