kiptaş ismet yıldırım

Kiptaş, İstanbul'da yeni projeler üretecek!

KİPTAŞ Uğurcan Tokay 25.03.2015
Kiptaş Başkanı İsmet Yıldırım, Başakşehir'de yeni proje üretmek için çalışmalara devam ettiklerini açıkladı.
Vaditepe projesinin son etabı olan Gölevleri basına tanıtıldı. Fiyatların 199 bin liradan başladığı projede önemli açıklamalarda bulunan KİPTAŞ Başkanı İsmet Yıldırım İstanbul'da dar gelirli ve memurlar olmak üzere 2 bin 850 konutu satışa açacaklarını açıkladı. Yeni evlerin tüm detayları seçimlerden önce belli olacak.

Kiptaş kar etmeden konut üretiyor

İstanbul'un diğer metropollere göre hala yeteri kadar değerlenmediğini ifade eden KİPTAŞ Başkanı İsmet Yıldırım ‘Biz, hiç kar etmeden, donatı alanlarını kendimizden yaparak sosyal konut üretmeye devam edeceğiz. İstanbul'da arsa değerleri pahalı ancak inşaat değerleri çok yüksek oranda artmadı. Biz, arsa da üretiyoruz. Uygun şartlarla da yeni arsalar almaya devam ediyoruz. Aldığımız arsa değeri+inşaat maliyeti eşittir vatandaş diye düşünüyoruz. Biz, kar etmeden üretim yapıyoruz' dedi.

Başakşehir'e yeni proje

KİPTAŞ'ın kentsel dönüşüm kapsamında çalışmalara devam ettiğini belirten İsmet Yıldırım ‘Bazı bölgelerde önemli mesafeler aldık. Kısa sürede onları da duyuracağız. Başakşehir'in genelinde de bir projemiz daha var. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor.

Banliyö uzuyor

Marmaray'la bağlantılı banliyönün Sirkeci'ye uzatılmasıyla ilgili bir talepleri olduğunu doğrulayan Yıldırım ‘Ulaştırma ve Devlet Demiryolları'yla ilgili bağlantıya geçtik. Kanal İstanbul'la birlikte çalışılıyor. Marmaray buraya gelecek' ifadelerini kullandı.

Yıl sonu yaşam başlıyor

Vaditepe'de teslimlerin yıl sonu itibariyle başlayacağını belirten İsmet Yıldırım ‘Projemizde yer alan okulların iki tanesi daha erken, bir tanesi de onlardan 2 ay sonra bitecek. Tamamı devlet okulu olacak. Dolayısıyla bir kiralama olmayacak. Bu okulların dışında bir de özel okul alanı var. Bahçeşehir bölgesi cami açısından çok eksik bir yer. Bu nedenle projemizde 3 camiye yer verdik.

Metro geliyor

Projede yaşayan insanların metro için çok uzun süre beklemeyeceğini belirten Yıldırım ‘Bu çalışmayla metro Halkalı'dan Bahçeşehir'e uzanacak. Site yönetimi konusunda en zman kuruluş biziz ve bugün 160 bin dairenin yönetimini yürütüyoruz. Vaditepe projesinde de aidatlar çok düşük seviyelerde olacak.

Cazip fiyatlar

Gölevleri ile ilgili detaylar aktaran Yıldırım ‘Burada ticari ve rezidans olduğu için fiyatlar KDV dahil metrekare fiyatı 4 bin lira. Bu proje, Vaditepe'nin son halkası olarak satışa çıkıyor. Birinci etapta 2 bin 600 konuttan 600 tane kaldı. İkinci etap zaten kurayla satıldı. O bölümde 1100 konut için 3 bin talep geldi. Üçüncü etapta şimdi satışa çıkıyor. Buraya da üçte biri kadar talep geliyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

kiptai istanbul projeleri 2015 kiptaş istanbul başvuru 2015 ismet yıldırım