kentsel dönüşüm

Yeni Emek'te modern dönüşüm!

Kentsel dönüşüm 20.02.2018 15:22

Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Samut, 'Modern Antalya, Türkiye'nin aynası olacaktır' diye konuştu.

Antalya'nın Kepez ilçesi Yeni Emek Mahallesi'nde başlatılan kentsel dönüşüm projesini yürüten Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Antalya'nın en büyük projelerinden birinde yer aldıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Modern Antalya, Türkiye'nin aynası olacaktır" dedi.

Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Antalya'nın dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul gibi Türkiye'nin aynası olduğunu söyledi. Antalya'nın aynı zamanda turizm faktörüyle Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu söyleyen Hüseyin Samut, kentin kentsel dönüşümle yenilenerek Türkiye'nin parlayan yıldızı olacağını ifade etti.

MODEL ÇALIŞMA

Kepez Yeni Emek Mahallesi'nde başlatılan kentsel dönüşüm projesinin bunun önemli adımlarından olduğuna değinen Samut, "Dünyanın dört bir yanından misafir ağırladığımız bu güzide şehir, doğal ve tarihi değerlerinin yanı sıra modern bir yerleşim merkezi olarak da ön plana çıkacak. Dünyaya model olmasını beklediğimiz bu güzide çalışmalar sonucunda ise şehrimiz binlerce yıllık tarihi doku, korunmuş tabiat güzellikleri ve modern bir şehir üçlemesinin bir arada olduğu ender şehirlerden biri haline gelecek. Bu büyük kentsel dönüşüm çalışmalarında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

10 BLOKTA 319 MODERN KONUT

Samut Şirketler Grubu Başkanı Bekir Samut ise Yeni Emek Kentsel Dönüşüm projesinin detayları hakkında bilgiler verdi. Çok emek harcadıkları projenin Antalya'ya ve Kepez'e hayırlı olmasını temenni eden Bekir Samut, "DSİ'nin 17 blok ve 102 daireden oluşan Yeni Emek lojmanlarını, 10 blok, 319 daireden oluşan Taç Premium Konutlarına dönüştüreceğiz" dedi. Proje içinde 10 mağazada bulunacağını belirten Bekir Samut, projenin toplam alanının ise 16 bin 540 metrekare alana inşa edileceğini vurguladı.