çevre ve şehircilik bakanı idris güllüce

Sakarya Erenler'deki dönüşüme bakan tebriği!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 31.10.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Sakarya Erenler'deki kentsel dönüşümde hızlı hareket edildiğini söyledi.
Gayrimenkul sektörü kentsel dönüşümle birlikte büyük bir hareket içerisinde. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın türkiye genelinde büyük önem verdiği dönüşüm projelerinden birisi de Sakarya'nın Erenler ilçesinde devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ne ilişkin, "Türkiye genelinde kentsel dönüşümü çok sayıda yerde yapıyoruz ama burası çok hızlı hareket etti" dedi.

Cuma namazını Erenler ilçesindeki Beş Kavaklar Camisi'nde kılan Bakan Güllüce, burada vatandaşlarla çay içti, sohbet etti.

Daha sonra Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında başlatılan çalışmaları inceleyen Güllüce, gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaatın hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. 

Güllüce, bakanlık bürokratlarının Erenler Belediyesi'ne özel desteğinin bulunduğunu ifade ederek, "Bakanlığımız çalışanlarına ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Benim de beklediğimden de daha hızlı oldu bu. Türkiye genelinde kentsel dönüşümü çok sayıda yerde yapıyoruz ama burası çok hızlı hareket etti" diye konuştu. 

Kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayan Güllüce, şöyle konuştu:

"Hem Sakarya'nın zemin meselesinden dolayı hem geçmişte mühendislik hizmeti almamasından dolayı. Bir de Yeni Türkiye'nin şartları, yeni konutları doğuruyor. Ayrıca Roman mahallesini geçen geldiğimde ziyaret etmiştim. Orada ki dostlarımızın, kardeşlerimizin biran evvel kentsel dönüşümde daha böyle insani, çağdaş, uygarca konutlarda oturmaları lazım. İnşallah ona da en hızlı zamanda başlarız. Hayırlı olsun diyoruz."

sakarya erenler kentsel dönüşüm idris güllüce sakarya kentsel dönüşüm projeleri