Romanların evleri
Haberler / Kentsel Dönüşüm / Romanların evleri dönüşümle bahçeli olacak!

Romanların evleri dönüşümle bahçeli olacak!

Kentsel Dönüşüm 14.03.2017 08:16

Roman vatandaşların yaşadığı evlerden kentsel dönüşüm kapsamında önümüzdeki yıl yapılacak konutlar, müstakil ve bahçe tarımına uygun olacak.

Roman vatandaşlara bahçeli ev müjdesi... Evleri kentsel dönüşüme giren Roman vatandaşlara yönelik olarak geliştirilen formül ile yeni yapılacak konutlar müstakil ve bahçe tarımına uygun olarak inşa edilecek. Hükümet Roman vatandaşların yaşam şartlarının iyileştirilmesi konusundaki adımlarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda Roman vatandaşların yaşam biçimleri ve talepleri dikkate alınarak özgün konut projeleri geliştirilecek.

Yaşam tarzına uygun

Öncelikle konutları kentsel dönüşüm kapsamına giren konutların yerine yapılacak yeni konutlarda Roman vatandaşların yaşam tarzları ve beklentileri de dikkate alınacak. Bu kapsamda bahçe tarımına uygun ve müstakil konut yapılması planlanıyor.

2018'de başlıyor

Edinilen bilgiye göre, önümüzdeki yıldan itibaren yeni konut yapımlarının başlaması planlanıyor. Konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yerel yönetimler ve TOKİ ortak çalışma yürütecek.

Akşam