Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi

Nevşehir'de kentsel dönüşüm için start verildi

Kentsel dönüşüm Emine Pile 23.04.2015
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen 'Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi'nde tespit ve ölçüm çalışmalarına başlandı.
'Modern ve çağdaş kentlilik kriterlerinin hayata geçirilmesi' amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Karasoku 20 Temmuz, Herikli, Hacı Rüştü Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahalleleri'nde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi gereğince, projeye dâhil alanlar içerisinde hak sahiplerine ait konut, arsa, iş yeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçülmesi geçtiğimiz günlerde ihale edilmişti.

300 BİN METREKARELİK ALAN

3 aylık bir süre içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmanın ardından bölge için yeni proje taslakları oluşturularak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yapılacak görüşmeler ışığında, hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile ihaleyi alan firmanın yöneticileri, bu kapsamda projenin uygulanacağı 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede, hak sahiplerine ait konut, arsa, iş yeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçüm çalışmalarına başladı.

Nevşehir kentsel dönüşüm Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi