Yenitepe Kadıköy / Nuhoğlu İnşaat

Nuhoğlu İnşaat firmasının Yenitepe Kadıköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Mehmet Özhaseki

Mehmet Özhaseki'den Fikirtepe’ye tam destek sözü!

Kentsel dönüşüm Zeynep Karabağ 17.08.2016
Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesi yürüten 17 firmanın kurduğu Fikirtepe Platformu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.
Fikirtepe'deki son durum hakkında bilgi alan Bakan Özhaseki, bölgedeki kentsel dönüşümün olması gerekenden çok uzun sürdüğünü, bölge ile özel olarak ilgileneceklerini ve dönüşümün mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için her türlü imkânı kullanacaklarını söyledi.

Fikirtepe Platformu adına, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu ve Teknik Komite Üyeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine yeni atanan AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'yi tebrik ederek, yeni görevinde başarılar dilediler. Bölgedeki son durum hakkında Bakan Özhaseki'ye bilgi veren Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “2016 yılı sonunda daire teslimleri başlayacak. 2017 yılının ilk çeyreğinde de yaşamın başlamasını öngörüyoruz. Bölgede kentsel ve sosyal dönüşümün hızlı ve doğru bir şekilde tamamlanabilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteği çok önemli” diye konuştu. Fikirtepe'deki sorunların çözümü konusunda tam destek sözü veren Bakan Özhaseki, bölgedeki dönüşümün olması gerekenden çok uzun sürdüğünü, bölge ile özel olarak ilgileneceklerini ve dönüşümün mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için her türlü imkânı kullanacaklarını söyledi.

fikirtepe'de dönüşüm bitince böyle olacak

Kentsel dönüşümü hızlandırmak için “Müdürlük” önerisi

Fikirtepe Platformu'nun, bölgede kentsel ve sosyal dönüşümün hızla ve doğru bir şekilde tamamlanması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bir müdürlük ihdas etmesi ve diğer bütün devlet daireleri ile gerekli çalışmaların akışını hızlandırmak ve koordinasyonun sağlanması konusunda yetkilendirilmesinin çok etkili olacağı konusunda görüş bildirmesi üzerine Bakan Özhaseki, bakanlık olarak öneriyi değerlendireceklerini söyledi. 

Bakan, 25 Ağustos'ta müteahhitlerle bir araya gelecek

Bakan Özhaseki, bölgede kentsel ve sosyal dönüşümün yavaş olması hususundaki; mevzuatların yavaş uygulanması, bir kısım müteahhitlerin ve arsa sahiplerinin dönüşüme katkı sağlamamaları nedeniyle negatif piyasa algısı oluştuğu ile ilgili Fikirtepe Platformu tarafından aktarılan bilgiler üzerine, bölgedeki değişimin hızlandırılması konusunda müteahhitler ile 25 Ağustos 2016‘da bir araya gelmek istediğini ve çok kısa sürede etkilerinin görüleceği ortak kararlar almak istediklerini açıkladı. Özhaseki ayrıca, bölgede tıkanmış ve ilerlemenin çok yavaş olduğu tespit edilen alanlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın müdahil olarak İller Bankası‘nın yetkilendirilmesiyle dönüşümün bu yolla hızlandırılmasının söz konusu olduğunu belirtti.

fikirtepe'de dönüşüm bitince böyle olacak

“Altyapı ve sosyal donatı alanları” da görüşüldü

Görüşmede, Fikirtepe Platformu tarafından, bölgede alt yapı ve sosyal donatı alanlarındaki inşaatların bir an önce başlatılması konusundaki aciliyete vurgu yapıldı. Bunun üzerine Bakan Özhaseki, bölgedeki alt yapı inşaatının bir an önce başlatılması için İBB yetkilileri ile temas kuracaklarını ve sosyal donatıların ilgilileriyle konunun mütalaa edileceği konusunda bilgi paylaşarak 25 Ağustos 2016 ‘da İstanbul'da yapılacak toplantıda daha detaylı görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi. 

Fikirtepe Fikirtepe kentsel dönüşümü Fikirtepe platformu ali nuhoğlu mehmet özhaseki