Bayrampaşa kentsel dönüşüm

KİPTAŞ Bayrampaşa projesi için ÇED süreci başladı

Kentsel dönüşüm Emine Pile 30.03.2016
İstanbul’un Bayrampaşa ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesinin sürecinde bir gelişme yaşandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bayrampaşa'nın İsmetpaşa Mahallesi, Tuna Caddesi'nde 22372-22373 parsel mevkiinde hayata geçirilecek proje için açıklama yaptı. KİPTAŞ, Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm için resmi başvuruda bulundu. 

Buna göre, KİPTAŞ İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan rezerv alana ilişkin kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı. 

Açıklama şu şekilde;

İSTANBUL ili BAYRAMPASA, ilçesi İSMETPAŞA MAHALLESİ, TUNA CADDESİ, 22372-22373 PARSEL mevkiindeki KİPTAŞ İSTANBUL KONUT İMAR PLAN TURİZM ULAŞIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan İSTANBUL İLİ, BAYRAMPAŞA İLÇESİ, İSMETPAŞA MAHALLESİ REZERV ALANA İLİŞKİN KENTSEL DÖNÜŞÜM projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

PROJEDE NELER OLACAK? 

Bayrampaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilecek olan proje 112 bin 870 metrekare olan arazi üzerinde inşa edilecek. 2 bin 608 konut, 127 ticari ünite ile birlikte birçok sosyal donatı alanı yer alacak. 

İsmetpaşa Mahallesi, Tuna Caddesi'nde bulunan ve yıkım faaliyeti tamamlanan Bayrampaşa Cezaevi rezerv alanında yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında konut, okul, cami, tiyatro ve sinema salonu, sergi alanı, kütüphane, kafe, kapalı yüzme havuzu, spa, hamam, açık oyun alanları, kreş, park, bisiklet yolları, su oyun alanı, çocuk oyun parkuru, yürüyüş parkuru, karşılama meydanı, parkla entegre anfi, ismek, taziye evi, sabit pazar, medikal çarşı, ticari üniteler ve ticari otopark olacak. 

Toplam 2 bin 735 adet bağımsız birimden meydana gelecek olan proje 24 blok olarak inşa edilecek. Projenin 30 ay (900 gün) içerisinde tamamlanacak.

Projenin detayları için tıklayın 

Emlaktasondakika.com/Emine Pile

Bayrampaşa kentsel dönüşüm Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KİPTAŞ