Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları

Kentsel dönüşümde hız kesmiyor!

Kentsel dönüşüm Emine Pile 25.02.2015
Kentsel dönüşüm projeleriyle dikkat çeken Esenler Belediyesi, Oruç Reis Mahallesi’nde çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor.
Esenler'de depreme dayanıksız binalarda yaşayan vatandaşların daha güvenli ve konforlu konutlarda yaşayabilmeleri amacıyla gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Esenler Belediyesi işbirliğinde inşa edilen Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nın ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarında sona yaklaşıldı. 

YIKIM İŞLEMLERİ TAMAMLANIYOR

Oruç  Reis Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarında 541, 542, 534 ve 535. sokakta gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından vatandaşlarla anlaşmaları sağlanarak boşaltılan 184 konutun yıkımı, Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nce aralıksız sürdürülüyor. 30 Aralık 2014 tarihinde başlayan yıkım çalışmalarında depreme dayanıksız 120 konutun yıkım işlemi gerçekleştirildi. Geriye kalan 84 bağımsız bölümün de yıkılmasının ardından, ikinci etap projesi için start verilecek. 

kentsel dönüşüm Esenler Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları