Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi

Kentsel dönüşüm Adana’ya farklılık getirecek

Kentsel dönüşüm Hüseyin Belibağlı 26.02.2015
Emlak ve gayrimenkul sektörünün gelişimi için yapılan etkinliklere destek veren Hafele, kentsel dönüşüm çalışmalarında da bunu sürdürüyor.
Rönesans GY ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte hareket ettiği Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde bir konuşma yapan Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, insanlara yaşanabilir mekanlar kurduklarını kaydetti. Hafele'nin insan ve mekan olarak her yerde var olduğunu söyleyen Uytun, “Bir kentin daha yaşanabilir ve sosyal olması gerekiyor. Doğruyu bilmek ve doğruyu yapmak farklı şeyler. Artan hane geliri, haneye harcama getiriyor” dedi. 

Kentsel dönüşümün dünyanın her yerinde olduğu gibi Adana'ya farklılık getireceğini savunan Uytun, “Lüksün ve ihtiyacın tanımı değişmekte. İnsanoğlu uyumluluğu ve işlevi seviyor ve bu nedenle daha iyi bir yaşam alanı istiyor. Son tüketicinin talepleri, yaşam alanlarında fonksiyon istiyor. Kentsel dönüşümle birlikte yaşam alanları daha keyifli olabilir” şeklinde konuştu. 

Kentsel dönüşüm Adana Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun Emlak ve gayrimenkul sektörü