Kasımpaşa kentsel dönüşüm

Kasımpaşa'nın çehresi değişiyor!

Kentsel dönüşüm Ayşe Özlem Kuruca 29.04.2015
Kasımpaşa'ya büyük yenilik getirecek olan kentsel dönüşüm projesi, semtin çehresini değiştirecek.
ESD - Kentin gelişimine uygun olarak eskiyen bölgelerini yeniden inşa etmek, konut, ticaret ve sosyal donatı alanları oluşturmak ve en önemlisi deprem riskine karşı tedbirler almak için gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerine Kasımpaşa bölgesi de eklendi.

Piyalepaşa Bulvarı, Fişekhane Deresi Caddesi, Tahtakadı Sokağı ile Bahriye Caddesi'nin bir kısmını kapsayacak ve yaklaşık 55 bin metrekarelik alanda uygulanacak olan proje ile semt tarihi kimliğine kavuşacak.

"En gözde semtlerden biri olacak"

Kasımpaşa'nın gelişmesine katkı sağlayacak ve çehresini değiştirecek bu çalışmayı tanıtan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: 'Burası kentsel güzelliğe katkı sağlayacak olan merkez, konaklama, alış-veriş ve eğlence birimleriyle ilçenin kalbinin attığı bir yer olacak. Yapılması planlanan 2500 araçlık otopark ile bölgenin en önemli sorunu ortadan kalkacak ve Kasımpaşa geleceğin en gözde İstanbul merkezlerinden birisi unvanını alacak' dedi.

Modern yaşam alanları

Sağlıklı, modern ve estetik bir yaşamın kapılarını açacak olan kentsel dönüşüm projesi ile sadece projenin yakın çevresi değil, tüm Kasımpaşa'nın imajı değişecek.

Emlaktasondakika.com

Kasımpaşa kentsel dönüşüm Kasımpaşa Büyük Dönüşüm Kentsel dönüşüm