izmir kentsel dönüşüm

İzmir'de kentsel dönüşüm projesinin temeli bugün atılıyor

Kentsel dönüşüm 05.04.2017 10:02

Başbakan Binali Yıldırım, bugün İzmir'de birçok projenin açılışını yapacak ve Karabağlar ilçesindeki kentsel dönüşüm projesinin temelini atacak.

Başbakan Binali Yıldırım bugün İzmir'e geliyor. Başbakan Yıldırım'ın programı ve yatırımlarla ilgili bir açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir'in solunum kanallarını açma noktasında birbirinden önemli yatırımların start alacağı 5 Nisan'da, tüm İzmirlileri aralarında görmek istediklerini bildirdi. Başbakan'ın ilk olarak saat 11.00'de Menemen'de ağır sanayinin olduğu limanlar bölgesinde trafiği rahatlatacak ve Kuzey İzmir'e konforlu ulaşımı sağlayacak Menemen-Aliağa- Çandarlı Otoyolu temel atma törenini gerçekleştireceğini açıklayan Başkan Delican, "Saat 14.00'te Alsancak Spor Salonu'nda hizmete alınacak 101 devlet su işleri tesisinin toplu açılışını yapacak" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın aynı gün saat 16.00'da da Karabağlar ilçesinde İzmir'in kanayan yaralarından en önemlisine, kentsel dönüşüme örnek olacak bir projenin temelini atacağını açıklayan Başkan Bülent Delican; bu dönüşüm projesinin yaklaşık 540 hektarlık alanda uygulanacağını söyledi. İlk etapta 3 bin konutun inşa edilmesinin planlandığı projede yaklaşık 30 bin konut ve iş yeri yapılacak. Tam bir yatırım fırtınası yaşanacağını söyleyen Başkan Delican; yatırımları hızla yerine getiren hizmet anlayışının bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.