mustafa-ozturk

İstanbul'un kentsel dönüşümünde flaş gelişme!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 16.12.2014
Kentsel dönüşüm kapsamında verilen kira yardımlarını İstanbul'da, yerel belediyeler dağıtacak.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Beşiktaş'taki Oditoryumu'nda gerçekleştirilen 2. Kentsel Dönüşüm Zirvesi, önemli isimleri ağırladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yoğun program nedeniyle katılamadığı organizasyona basın mensuplarının ilgisi büyüktü.

Emlak sektörünün nabzı burada atıyor!

Kentsel dönüşümün aşamaları var

Çevre ve Şehircilik Bakanı Müsteşarı Mustafa Öztürk, zirvede emlaktasondakika.com mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşümün aşamaları olduğunu belirten Öztürk ‘106 alan belirlendi ve projeler hazırlanıyor. Fikirtepe'de tüm bu aşamalar tamamlandı ve uygulama süreci devam ediyor' dedi.

İnsan odaklı proje

Kentsel dönüşümün odağında insan olduğunu belirten Öztürk ‘Erzurum'dan İzmir'e, Edirnesi'nden Van'a kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Burada fiili olarak özel şirketler ve belediyeler var. Biz, rant paylaşımı kavramını kesinlikle kabul etmiyoruz. İnsanların daha sağlıklı yaşayacağı binalar olsun istiyoruz. Kentsel dönüşümde yavaşlama değil aksine hızlanma var. Yatay yapılaşmayı öne çıkardığımız için çalışmalarımız sürüyor' diye konuştu.

İnanamayacaksınız! Ormana taşındı!

Dönüşümün bekleyecek vakti yok

İstanbul'da, kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımlarının yerel belediyeler tarafından gerçekleştirileceğini belirten Öztürk' Görevli arkadaşlara gerekli bilgilendirmeyi yaptık. Çünkü dönüşümün bekleyecek vakti yok' açıklamasında bulundu.

Emlaktasondakika.com

kentsel-donusum-kira-yardimi istanbul mustafa-ozturk